کدام تگ های html موثر بر سئو سایت هستند؟

1398/06/26 در ساعت 14:00:00

دو مورد از مهم ترین تگ های html تاثیر گذار بر سئو سایت

کدام تگ های html موثر بر سئو سایت هستند؟

تگ واژه ای انگلیسی است که در زبان فارسی معنای برچسب را می دهد و امروزه با توجه به اهمیت و جایگاه شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام بسیار زیاد با این کلمه مواجه شده ایم.
اما تگ های Html در زبان برنامه نویسی کد های تعریف شده ای هستند در دو قسمت به کار می روند.

  1. > علامت شروع تگ
  2. < علامت پایان تگ 

با توجه به گستردگی تگ های html در این مقاله می خواهیم به مهم ترین و تاثیر گذارترین تگ ها در سئو بپردازیم تا شما بتوانید با استفاده درست از هرکدام وب سایتی پربازدید و پرطرفدار را داشته باشید.

 تگ های موثر در سئو سایت

  • title یکی از تگ های html 

تایتل <title> یکی از تگ های html است که مشخص کننده عنوان صفحه می باشد. این تگ در نتایج موتورهای جستجو به شکل یک عنوان قابل کلیک نشان داده می شود و با توجه به این که این عنوان سمبل محتوای سایتتان در میان نتایج جستجو به صورت مختصر می باشد، بنابراین انتخاب دقیق آن برای قابلیت استفاده و اشتراک گذاری آن ها در شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.
توجه داشته باشید که حدود 50 تا 60 کاراکتر را گوگل به عنوان تایتل نشان می دهد اگر بیش از 60 کاراکتر را به کار ببرید برخی از کلمات آن توسط گوگل نمایش داده نمی شوند.
تایتل یکی از تگ های html است که از عوامل اصلی در هدایت موتورهای جستجو می باشد و از طرفی اولین موردی است که بازدیدکنندگان سایتتان آن را مشاهده می کنند.تگ های تایتل در 3 مورد زیر نمایش داده می شوند

  1. مرورگرهای وب
  2. شبکه های اجتماعی
  3. مرورگر های وب
  • تگ های هدینگ، تیتر و هدر

کاربردی ترین تگ های html تگ های هدینگ به شمار می روند که شامل <h1> تا <h6> می باشند
تگ های h این موقعیت را برای شما فراهم می کنند تا محتوای موجود در صفحه سایتتان به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید.
اما توجه داشته باشید که عنوان اصلی را در تگ h1 و سایر تیترها یا عنوین هر بخش را دبا توجه به اهمیتشان به ترتیب در تگ ها h2  ، h3 و ... قرار دهید.
به عنوان مثال در یکی از محتواهای تولید شده در هفت ستاره با نام سیر تا پیاز روش های مقاله نویسی، این عنوان در تگ h1  قرار گرفته است و سایر تیترها با توجه به استراتژی و اهمیت آن ها در تگ های h2 و h3 قرار گرفته اند.

 انواع تگ های هدینگ

H1 از مهم ترین تگ های html 

همان طور که اشاره کردیم تگ h1 برای سئو و بهینه سازی آن بسیار اهمیت دارد اما ایده آل ترین حالت ممکن این گونه می باشد که در محتوایتان فقط یک مرتبه از این تگ استفاده کنید.
هر چند که بنا به اعلام گوگل محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد اما توجه داشته باشید که وزن محتوایی در میان چند تگ h1 بیشتر برعهده اولین آن ها می باشد و از طرفی اگر بخواهیم این وزن را میان تمام تگ های h1 به کار برده شده تقسیم کنیم این گونه ارزش آن ها کم می شود.
پس در نتیجه عقل حکم می کند که یک بار از این تگ استفاده کنیم.

تفاوت title با h1 چیست؟

خیلی مختصر و مفید بگوییم که title در تگ head فایل html قرار می گیرد اما h1 در <body> که بدنه سایت می باشد نمایش داده می شود

تفاوت تگ های تایتل و هدینگ.

نکات کاربردی 

 

  • نکته بسیار مهم در title و  h1 این است که می بایست کلمات کلیدی در هر دو تگ مورد استفاده قرار بگیرد که این عامل می تواند در افزایش سئو سایتتان به شما کمک کند. اما نه به این شکل که بخواهید آن ها را با کلمات کلیدی بمباران کنید، زیرا استفاده بیش از اندازه آن ها در تگ های HTML بر سئو سایت شما تاثیر منفی از خود به جا خواهد گذاشت.

در این مورد اگر به دنبال آن هستید که بدانید کلمات کلیدی را چگونه پیدا کنید و چه اندازه آن ها را به کار ببرید پیشنهاد می کنیم تا مقاله تحت عنوان چگونه کلمات کلیدی در گوگل را پیدا کنیم را مطالعه نمایید.

  • سعی کنید که تگ های  h1و title را به صورت یکسان انتخاب نکنید

نویسنده : شاهین علیزاده

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%