طراحی سایت استاتیک
با ثبت سفارش آنلاین به مدت محدود از تخفیف 10 درصد روی تمامی پکیج ها بهره مند شوید.مشاهده تعرفه ها

طراحی سایت استاتیک

انواع طراحی سایت
سایت‌ها بر اساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می‌شوند که عبارت است از:


1- سایت‌های استاتیک (Static Website): 

سایت های استاتیک از اولین سایت هایی بود که طراحی شد. در وب سایت های استاتیک اطلاعات و محتویات وب سایت یکبار جمع آوری و طراحی می شود و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن‌ها قرار می‌گیرد و پس از آن برای تغییر اطلاعات آنها شما وابسته به یک نیروی برنامه نویس وب خواهید بود.  عدم امکان ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌شود تا امکان بروز رسانی سایت توسط صاحبان و مدیران سایت سلب شود. طراحی سایت های استاتیک همانطور که از نام آن پیداست بطور ثابت بوده و شامل چند صفحه محدود با محتوای متنی و تصویری ثابتی می باشند.  و قابلیت تعامل و انجام امور اتوماتیک مانند ثبت نام اعضا ، نظرسنجی و... را ندارد و صرفا بمنظور چند صفحه اطلاع رسانی در مورد وب سایت می باشد. 
معمولا این روش طراحی سایت و بهینه سازی سایت از نظر اقتصادی هزینه اولیه پائین تری نسبت به روش های دیگر  دارد. در این روش کنترل پنلی وجود ندارد که بتوان با کمک آن سایت را مدیریت کرد و یا تغییراتی را در آن اعمال نمود. اگر تغییراتی را بخواهیم در سایت استاتیک اعمال کنیم باید از طراح وب سایت کمک بگیریم. سایت استاتیک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد،چون برای تغییر محتوا یا طراحی بخش جدیدی از سایت مجبوریم یک برنامه نویس سایت را استخدام کنیم که هزینه ی زیادی را برای ما به دنبال خواهد داشت.

طراحی سایت و ساختن سایت به روش استاتیک (ایستا) معمولا برای وب سایت هایی مناسب است که مطالب و اخبار چندانی نداشته و شامل چند صفحه محدود برای اطلاع رسانی در باره فعالیت ، شخصیت یا شرکت خاصی می باشد و نیازی به امور اتوماتیک و بروز رسانی های مکرر ندارند. 

اگر فقط یک کارت ویزیت آنلاین احتیاج دارید که احتیاج به تغییرات ندارد، طراحی سایت استاتیک برای شما مناسب است.

نکته:  وب سایت استاتیک  برای افراد، شرکتها و سازمان‌هایی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیازمند به تغییر در محتوای سایت خود هستند


2- سایتهای پویا (Dynamic Website):

محتوای سایتهای داینامیک بعد از طراحی، توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند قابل تغییر است. زبان برنامه نویسی وبسایتهای پویا می‌تواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتاً از زبانهای ASP، ASP.Net و Php استفاده می‌شود. 

در اینگونه از سایتها ابتدا اسکلت سایت توسط طراح ایجاد می‌شود و سپس محتوا توسط مدیران سایت‌ها تغییر می‌کند مانند فرم قراردادی که یکبار توسط فردی ایجاد می‌شود و توسط افراد دیگری بارها تکمیل می‌شود، از این رو طراح نسبت به محل قرار گرفتن و اندازه دقیق متون و تصاویر و سایر عناصری که بعداً توسط مدیران سایتها تغییر می‌کند اطلاع ندارد بنابر این چاره‌ای ندارد جز اینکه همه حالات را در نظر بگیرد و اینکار سبب می‌شود تاحدودی از گرافیک و جلوه سایت کاسته شود.

یکی از مزیت‌های سایت‌های داینامیک این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و غیره وجود ندارد.

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا (Content Management Systems):

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا که در اصطلاح به CMS که مخفف Content Management System است مشهورند، وبسایت‌هایی پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه‌ای و یا شرکتهای طراحی حرفه‌ای ایجاد می‌شوند.

تمام مزایای مربوط به سایتهای پویا در مورد سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا صدق می‌کند.

البته در نظر داشته باشید که سایتهای پویا و پرتالها نیز مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند اما آنچه که در CMSها متفاوت است طراحی آنها و سیستمهای مدیریت محتوای آنها برای مصارف خاص است.

از مزایای سیستمهای مدیریت محتوا نسبت به سایر سایتهای داینامیک می‌توان به آماده بودن و جامع بودن آنها اشاره کرد. از این رو اغلب اینگونه از سایتها در کمتر از ۳ روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

طراحی سایت‌های CMS مانند یک خط تولید محصول است و از آنجا که طراح باید نمونه‌های محدودی را به صورت انبوه تولید کند سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، موارد مربوط به رنکینگ و امتیاز موتورهای جستجو و سایر موارد مؤثر می‌کند.

با توجه به مزیت‌های آنها به تمامی افراد، سازمان‌ها و شرکتهایی که شرایط داشتن سایت‌های داینامیک را دارند توصیه می‌شود تا ابتدا به دنبال سیستم‌های مدیریت محتوای مخصوص به کار خود بگردند و در صورتی که پیدا نشد به طراحی سایت‌های پویا روی بیاورند.


سایت سازها : 

در گذشته طراحی سایت داینامیک برای شرکت ها هزینه ی زیادی را به دنبال داشت و کاری بسیار زمانبر بود. برای داشتن یک سایت داینامیک، شما ناچار بودید حداقل دو هفته تا چند ماه منتظر بمانید و بعد از چند ماه ممکن بود سایت طراحی شده مطابق با سلیقه ی شما نباشد و طراح مجبور به ایجاد تغییرات شود. در نتیجه هزینه ی تمام شده ی پروژه برای شما و شرکت بالا می شد.  امروزه با گسترش تکنولوژی، برنامه های سایت ساز، پا به میدان گذاشته اند تا کاربران بتوانند با هزینه ی بسیار کم و در مدت زمان کوتاهی، وبسایت خود را طراحی کنند و به دنیای آنلاین به سرعت راه پیدا کنند. اینگونه سایت ها دارای سیستم مدیریت محتوا هستند و تمامی قسمت های سایت را کاربران عادی به سادگی می توانند طراحی کنند. کاربران بدون اینکه نیاز به اطلاعات فنی و برنامه نویسی داشته باشند با کشیدن و رها کردن المانها می توانند سایت خود را طبق سلیقه ی خودشان بسازند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سایت ساز ها می توانید به  مقاله سایت ساز مراجعه کنید .
از زمانی که سایت سازها پا به میدان گذاشته اند، وابستگی افراد برای طراحی سایتشان به شرکت ها کمتر شده  امروزه شما با استفاده از سایت سازها می توانید سایت خود را در عرض چند دقیقه طراحی کنید.

سایت سازها امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می دهند. با استفاده از سایت ساز شما می توانید به راحتی سایت شرکتی، سایت فروشگاهی و ... را به راحتی ایجاد کنید. امروزه شرکت های زیادی هستند که سایت ساز ارائه می دهند. قبل از راه اندازی سایت خود با سایت سازها بهتر است تمامی شرکت های طراحی سایت را کامل برسی کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. راهنمای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت


تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟
1- اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های  طراحی سایت برای اینگونه سایت ها کمتر از نوع دیگر است ولی در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد. غالباً برای به روز رسانی از شما هزینه ای دریافت می شود.

2- در مقابل سایتهای پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.


دلیل منسوخ شدن سایت های استاتیک:
امروزه با توجه به اینکه سایت سازها هزینه ی کمتری برای شرکت ها دارند، و امکان تغییر همه ی بخش های سایت را برای صاحبانشان فراهم می کنند، دیگر طراحی سایت های استاتیک منسوخ شده اند و کاربردی ندارند. در وبسایت های استاتیک امکان به روز رسانی و تغییر محتوا توسط کاربر عادی امکانپذیر نیست . با گذشت زمان نیازهای کاربران شما و اطلاعات شما تغییر خواهند کرد برای ویرایش اطلاعات شما مجبور هستید که یک برنامه نویس وب را همیشه در کنار خود داشته باشید تا تغییراتی که میخواهید برایتان انجام دهد . بنابراین اگرچه شما در ابتدا هزینه ی کمی را ممکن است برای طراحی سایت استاتیک خود پرداخت کنید اما هزینه ی نگهداری و پشتیبانی این سایتها بسیار بالا بود


 

معایب سایت های استاتیک:
√ هزینه های به روز رسانی وب سایت
√ نبود امکانات مدیریتی
√ لزوم ارتباط با طراح سایت جهت به روز رسانی
√ وقت گیر بودن اعمال تغییرات داخل سایت


فواید سایت های داینامیک:
√ بدون هزینه به روز رسانی
√ دارای پنل مدیریتی برای اعمال تغییرات توسط یک شخص با دانش معمولی
√ ایجاد بی نهایت صفحه، بی نهایت نوشته در سایت تنها با چند کلیک
√ حجم پائین دیتا خصوصاً برای سایت های بزرگ
√ امکان به روز رسانی 24 ساعته توسط شما
√ مدیریت سئوی قوی (برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل، آپدیت شدن مداوم سایت لازم است. بنابراین وب سایتهای سئو، عموماً داینامیک طراحی می شوند.)


گروه طراحی سایت هفت ستاره بعد از طراحی و آپلود سایت تمام داینامیک باهمراهی و پشتیبانی قوی و24 ساعته در هر شرایطی همراه ودر کنار شماست تا شما از کار کردن باسایت خود لذت ببرید وکیفیت وسرعت بالای سایت راحس کنید . نمونه کارهای ما گویای همین حرف است.


افزودن ماژول جدید
0%