طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی مراکز گسترش و کاربردی علم و دانش را شامل می شود که در اشاعه علم و دانش فعالیت دارند و در راستای اهداف خود به طراحی سایت علمی اقدام می نمایند. سایت های علمی که هدف گذاری خود را انتشار مطالب علمی روز تعیین نموده اند به منظور رهیابی و تحقق آن به طرح ریزی طراحی وب سایت اقدام می نمایند.

مشاهیر بزرگی همچون بوعلی سینا برای حفظ و معرفی آموخته های خود ملزم به کتابت آن بودند. علاقه مندان به فراگیری این علوم می بایست مسافت های طولانی را طی می کردند که گاه منجر به صرف وقت و هزینه زیادی می شد. با گسترش ارتباطات و پیدایش مفهومی به نام "دهکده جهانی" می توان با مراجعه به سایت های علمی و آموزشی اطلاعات جامعی را به دست آورد.

با ایجاد یک سایت علمی، آموزشی می توانید اطلاعات علمی خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهید. علاوه بر آن کلیه مراکز علمی و آموزشی معتبر جهان دارای سایت علمی کامل و به روز هستند که نه تنها تسهیلات ویژه ای را برای اساتید و دانش آموختگان خود قائل می شوند، بلکه امکان بازدید و بهره وری را برای بازدیدکنندگان عمومی فراهم می کنند تا در اینگونه سایت های علمی بتوان به تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو درباره علم پرداخته و همچنین دستاوردها و یافته های علمی خود را به گوش عموم برسانند. با طراحی سایت علمی و آموزشی نه تنها می توانید اطلاعات مفیدی را در اینترنت قرار داده و خود را به عنوان متخصص در زمینه کاری که به آن مشغول هستید معرفی کنید بلکه با در نظر گرفتن مدل های اقتصادی در بستر وب می توان سایت های درآمدزائی در این زمینه ایجاد کرد. به عنوان مثال برای تولید محتوا می توان از امکانات وب 2.0 استفاده کرد و بستری برای تبادل نظر کاربران فراهم نمود.

 آیا در زمینه خاصی متبحر هستید و قصد دارید این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذرید و از دانسته های دیگران بهره مند شوید؟

امکان ارائه مقالات و دانشنامه های علمی و دریافت بازخورد جدید ترین اخبار علمی در سایت های علمی که توسط ما طراحی می شوند وجود دارد. طراحی سایت علمی، آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا با مخاطبین زمینه کاری خود ارتباط برقرار کرده و مطالب مفیدی را در اینترنت تولید کنید.

  

 

 

 

مزایای طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی با فراهم نمودن فضایی برای گردهم آوری افراد با تخصص و دانش در علوم خاص، می تواند زمینه ساز گسترش در علم و تبحر افراد شود. امکان اکانت سازی و پروفایل سازی در سایت علمی از اقدامات لازمه می باشد. افراد پس از عضویت می توانند به انتشار مطالب علمی و دست یافته های علمی خود بپردازند. با به اشتراک گذاشتن محتوا و مطالب علمی حیطه ذهنی و فکری افراد در زمینه دانش و علمی خاص فراتر و گسترده تر خواهد شد.
ارائه مقالات و جزوات علمی نیز قابلیتی ست که در بستر طراحی سایت علمی امکان پذیر خواهد بود. درج نظرات و ایده ها در خصوص مقالات و مطالب علمی درج شده در بستر طراحی وب سایت نیز می تواند به روشنگری های علمی منجر شود. فراهم نمودن فضای گفتمان عمومی و چت در طراحی سایت علمی این تبادل نظرات و ایده های علمی را میان صاحب نظران علوم راحت تر و سهیل می بخشد.
 

با ایجاد یک سایت علمی، آموزشی می توانید اطلاعات علمی خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهید. علاوه بر آن کلیه مراکز علمی و آموزشی معتبر جهان دارای سایت علمی کامل و به روز هستند که نه تنها تسهیلات ویژه ای را برای اساتید و دانش آموختگان خود قائل می شوند، بلکه امکان بازدید و بهره وری را برای بازدیدکنندگان عمومی فراهم می کنند تا در اینگونه سایت های علمی بتوان به تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو درباره علم پرداخته و همچنین دستاوردها و یافته های علمی خود را به گوش عموم برسانند. امکان ارائه مقالات و دانشنامه های علمی و دریافت بازخورد جدید ترین اخبار علمی در سایت های علمی که توسط ما طراحی می شوند وجود دارد. طراحی سایت علمی، آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا با مخاطبین زمینه کاری خود ارتباط برقرار کرده و مطالب مفیدی را در اینترنت تولید کنید

امروزه در تمامی حوزه ها دنیا در حال پیشرفت و دگرگونی مبیاشد و در نتیجه اخبار این حوزه و پیشرفت هایی که در این زمینه ایجاد میگردد شاید برای بسیاری از افراد جذابیت خاص خودش را داشته باشد. از سوی دیگر بسیاری از اساتید و دانشمندان لازم دارند تا خود را بهتر و بیشتر به سایر افراد بشناسانند یا دستاوردهای خود را در معرض عموم افراد قرار دهند. این افراد چنانچه یک وب سایت شخصی علمی نداشته باشند مجبور هستند از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و ... استفاده نمایند که شاید در ابتدا خوش آیند به نظر برسد ولی در دراز مدت نمیتواند نیازهای مختلف افراد را پوشش بدهد. حتی بسیاری از افراد علمی نمیدانند که نباید برای مکاتبات رسمی با ارگان ها یا سازمان های دیگر با ایمیل Yahoo یا Gmail مکاتبه نمود بلکه این افراد باید برای خودشان ایمیل با نام منحصر به فرد خودشان داشته باشند. این تنها زمانی میسر خواهد شد که شما آدرس سایت منحصر به فرد خودتان را داشته باشید مانند http://www.mysite.com . همه میدانیم که چقدر مسائل و موارد مربوط به علم گسترده میباشد بنابراین داشتن یک وب سایت در هر زمینه در علم میتواند باعث جلب و جذب کاربران آنلاین در وب سایتها شود. 
به یاد داشته باشیم به دلیل اینکه مطالب زیادی در چنین وب سایت هایی قرار داده میشود به صورت اتوماتیک در وب سایت هایی مانند گوگل رتبه خیلی خوبی پیدا خواهند نمود. معمولا در وب سایت های علمی میتوان به سرویس ها و خدمات زیر پرداخت که عبارتند از: 

 1.  ارائه اخبار در زمینه موضوعات مختلف علمی و تکنولوژیکی 
 2.  بیوگرافی بزرگان
 3.  ایجاد بخش پرسش و پاسخ برای ارتباط بیشتر با افراد آنلاین در وب سایت 
 4.  معرفی کتاب
 5.  نمایش و ارسال مقالات 
 6.  ایجاد فروشگاه 
 7.  گرفتن تبلیغات مرتبط و غیر مرتبط در وب سایت 
 8.  ارائه آدرس های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و ...
 9.  نمایش سخن بزرگان

بستر طراحی سایت می تواند فضای علمی مناسبی برای اشاعه علوم باشد. طراحی سایت علمی با هدف بیان و ارائه علم و دانش طرح ریزی می شود. سایت های علمی با تبادل اطلاعات و بحث و گفتمان علمی، منجر به یافت دستاوردهای جدید علمی و نیز بازنگری علوم حاضر می شوند. طراحی وب سایت های علمی اغلب در گرایش و حوزه مشخص شده سمت و سو می نمایند. علوم مهندسی،پزشکی،مدیریتی،ریاضی،حقوقی و غیره تمامی می توانند در بستر طراحی وب سایت به تحلیل های جامع تر و تخصصی تر منجر شوند.

 

امکانات طراحی سایت علمی

در علوم مختلف ممکن است متخصصانی وجود داشته باشد. همچنین علاقمندان زیادی نسبت به مطالب علمی مختلف و پژوهشات و تحقیقات در هر زمینه علمی نیز وجود دارند. ما گروه طراحی سایت هفت ستاره با طراحی سایت علمی و پژوهشی می توان اطلاعات مناسب در اختیار کاربران قرار دهیم؛ و می توانیم برای تمام پرسش های کاربران و محققان در آن زمینه علمی، جوابی درست و کافی باشیم. می توانیم به روز ترین اخبار را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم و می توانیم با ساختن انجمن گفت و گو، برای آنها میز گردی مجازی ایجاد نماییم، تا از نظرات آنها نیز همه استفاده نمایند.

امکاناتی که از طریق طراحی سایت های علمی می توانیم داشته باشیم را در ذیل برای شما عنوان می نمایم:

 •    امکان دسته بندی مقاله ها در زمینه های مختلف
 •    گذاشتن بخش آرشیو مقالات وب سایت
 •    بخش اخبار علمی و اخبار دنیای روز
 •    قرار دادن انجمنی برای انجام گفت و گوهای مجازی کاربران وب سایت
 •    بخشی برای تحقیقات علمی افراد

گروه طراحی سایت هفت ستاره با توجه به داشتن دانش علمی روز در زمینه طراحی سایت و همچنین استفاده از برنامه نویسان ماهر و طراحان گرفایست حرفه ای، می تواند بهترین سایت علمی را برای شما طراحی نماید، که دیگر نیازی به اضافه کردن بخشی به سایت را نداشته باشید. 

البته نکته مهم این می باشد که باید سایت طراحی شده برای ما، بعد از جست و جو توسط کاربران در موتورهای جست و جو مثل GOOGLE.COM دیده شود؛ البته ثبت سایت در موتور های جست و جو کار دشواری نیست و مسئله مهم این می باشد که وب سایت ما دارای پیج رنک بالایی باشد تا توسط موتوور های جست و جو در ابتدای لیست ها نمایش داده شود. این کار تنها با بهینه سازی سایت و طراحی حرفه ای سایت امکان پذیر خواهد بود.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با توجه به کلمات پر کاربرد سایت شما، اقدام به بهینه سازی برای سایت شما را در کنار طراحی حرفه ای سایت، از وظایف خود دانسته، و تلاش می نماید که وب سایت شما دارای پیج رنک بالا نیز باشد. هم چنین در جست و جوی کلمات مهم و کلیدی وب سایت شما، موتور های جست و جو وب سایت شما را در موارد ابتدایی لیست نماید. که تنها این مسئله در گرو تجربه کافی و آشنایی به الگوریتم های جدید موتور های جست و جو، برای امتیاز دهی به وب سایت امکان پذیر می باشد.

که تمام این مسائل اعم از:

 • بهینه سازی سایت
 • پیج رنک سایت
 • اصول حرفه ای طراحی سایت
 • طراحی حرفه ای قالب سایت
 • و البته در مورد آخر رضایت مشتریان

در دستور کار گروه طراحی سایت هفت ستاره بوده، و جزو اصول حرفه ای گروه طراحی سایت هفت ستاره می باشد.

 

 

 

ویژگی های سایت علمی
در سایت های علمی، ویژگی اصلی انتشار مطالب و مقالات علمی می باشد. در این سایت ها مطالب علمی در قالب:

 • مقالات
 • کتاب های الکترونیک
 • فایل های دانلود PDF
 • و حتی آدرس مراجع مطالب 

به مخاطبان نمایش داده می شود. بسیاری از این مطالب اگر منحصر به فرد باشد و جزء مطالب علمی روز نیز باشند، و برای اولین بار توسط ما در اینترنت انتشار پیدا نماید، می تواند در اینترنت بسیار محبوب و پر بازدید شود. همچنین در صورت رعایت موارد کپی، و درج نام آدرس شما به عنوان لینک آن مطلب، وب سایت شما دارای ارزش و اعتبار بیشتری از قبل، خواهد شد. ویژگی مهم دیگر سایت های علمی این می باشد که مطالب و مستندات علمی، نیاز روزمره متخصصان و دانشجویان می باشد، و بسیاری از مردم جهان نیز در زمینه های مختلف علمی، هر روزه به دنبال مطالب علمی می گردند، که در این صورت اگر در طراحی سایت خود به طور موفق عمل کرده باشیم، می توانیم وب سایت علمی پر بازدیدی داشته باشیم.

 

هدف از داشتن سایت علمی چیست؟
هدف اصلی از طراحی سایت های علمی، انتشار مقالات علمی و مطالب علمی و تحقیقات استادان و پژوهشگران، در قاب اینترنتی می باشد. زیرا از طریق وب سایت علمی و دنیای اینترنت، می توان با تعداد بیشتری از مخاطبان ارتباط برقرار کرد و دانش علمی و تحقیقات خود را در معرض نمایش عموم مردم جهان قرار داد. ولی در صورتی که قصد داشته باشیم وب سایت علمی ما، دارای بازدید بیشتری باشد و توسط موتور های جستجو دیده شود، نیاز است تمام اصول حرفه ای طراحی سایت و بهینه سازی سایت را رعایت نماییم. زیرا موتور های جستجوگر که بیشترین تعداد بازدید سایت ها غالبا از طریق آنها و از درگاه آنها اتفاق می افتد، نیاز دارند که وب سایت ها ابتدا به آنها به طور بهینه معرفی شوند.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با داشتن سابقه درخشان در طراحی سایت و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو گر، می تواند بهترین وب سایت های علمی را برای شما طراحی نماید و آنرا مطابق با جدیدترین الگوریتم های موتور های جستجو گر به آنها معرفی نماید.

طراحی سایت برای تمامی اقشار جامعه بدون محدودیت قابل اجرا و انجام است فقط باید هدف خود را از طراحی سایت مشخص کنید و اینکه قرار است با وب سایت مورد نظر دقیقا چه کاری را انجام دهید .
تعداد زیادی از مردم هستند که به دنبال آشنا شدن با علم طراحی سایت و توسعه دادن وبسایت هستند و آنها تمایل دارند از طراحی وب سایت اطلاعات کاملی داشته باشند و در نهایت برای خود وب سایتی را تهیه کنند و از آن استفاده کنند .
افرادی هستند که طالب علوم بروز شده هستند ، همیشه در تمام علوم متخصصانی وجود دارند و یا افرادی که علاقمند به مطالب علمی در زمینه های مختلف هستند و یا اهل تحقیق و پژوهش در زمینه علمی هستند . این افراد به پایگاهی بروز شده نیازمندند تا خواسته های علمی خود را در آنجا جستجو کنند .
با طراحی سایت علمی و پژوهشی می توان پایگاهی را که برای افراد علمی مناسب است تهیه کرد و در انجا اطلاعات بروز و خوب در اختیار کاربران گذاشت تا استفاده ی لازم را از آن ببرند . میتوان امکان پرسش و پاسخ در سایت قرار داد برای داشتن تمام پرسش های کاربران و پاسخ دادن به آنها .
در وب سایت علمی و آموزشی میتوان اخبار علمی بروز را گذاشت تا آنجا مکانی شود برای تبادل درست اطلاعات بین افرادی که به دنبال علم و دانش بروز شده هستند . داشتن بخش انجمن های علمی در این نوع از وب سایت ها بسیار اهمیت دارد و میتوان علوم مختلف را دسته بندی کرد و در اختیار کاربران وبسایت قرار داد .
امروزه همه ی مرکزهای علمی و آموزشی بزرگ و معتبر در سراسر این جهان دارای وب سایت علمی و آموزشی جامع و کاملی هستند که مطالب را بصورت دسته بندی در اختیار اساتید و دانش آموختگان قرار داده و علاوه بر این امکان بازدید و استفاده از مطالب را برای بازدیدکنندگان عمومی از وب سایت نیز فراهم می کنند .
 

دلایل موفقیت سایت علمی :
یک وب سایت علمی در صورتی به موفقیت خواهد رسید که حاوی مطالب مفیدی برای کاربران باشد. مطالب متنوع و البته جدید، زیرا در صورت تکراری بودن مطالب وب سایت، مطالب شما زیاد بازدید نخواهند شد و توسط موتور های جستجوگر نیز در رتبه های آخر نتایج جستجو، لیست خواهند شد. برای اینکه وب سایت علمی موفقی داشته باشیم باید آشنایی کاملی با تمام موارد ورود اطلاعات به وب سایت داشته باشیم. مواردی که در طراحی سایت آن را اصول سئو می نامند. همچنین باید با موارد HEO نیز که بهترین حالت نمایش اطلاعات به کاربران می باشد، آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم مطالب و متن های خود را طوری به کاربران نمایش دهیم که باعث جذب آنها نسبت به مطالب وب سایت شود. لازمه داشتن این آگاهی ها از موارد حرفه ای طراحی سایت، همکاری با شرکت های معتبر و حرفه ای طراحی سایت می باشد که به تمام موارد بهینه سازی سایت آشنایی کامل داشته باشد.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با داشتن طراحان حرفه ای و آشنا به موارد حرفه ای طراحی سایت و اصول بهینه سازی سایت، می تواند بهترین انتخاب شما برای طراحی سایت علمی زیبا و جذاب برای مخاطبین باشد.

 

 

امکانات پیش فرض سایت های علمی طراحی اختصاصی وب سایت علمی 
به محتوای وبسایت خود اهمیت دهید و ساده از کنار آن نگذرید ، بعد از طراحی سایت علمی سعی کنید متونی که در سایت قرار میدهید مفید و منحصر به فرد باشد تا مورد استفادهد کاربران قرار بگیرد . بهینه سازی سایت را نیز در نظر بگیرید و برای آن هم وقت بگذارید تا در موتورهای جستجو و از همه مهمتر در گوگل در لینک های بالا دیده شوید تا کاربران بیشتری به سمت وب سایت شما کشیده شوند .
گروه طراحی وب هفت ستاره با داشتن تجربه ی کافی در زمینه طراحی انواع وب سایت ها و با داشتن دانش علمی بروز شده ی خود وبهره گرفتن از برنامه نویسان حرفه ای و طراحان حرفه ای، می تواند شما را در راه رسیدن به اهداف خود یاری رساند و برای شما وب سایتی علمی مطابق با نیاز و سلیقه ی شما طراحی کند. ویژگی اصلی طراحی سایت علمی گروه طراحی سایت هفت ستاره، اختصاصی بودن آن و عدم استفاده از سیستم های کپی و نرم افزار های آماده می باشد. 

مسلما نرم افزاری که کپی و یا آماده باشند در مقایسه با سیستمی که بصورت اختصاصی و مطابق با استانداردهای روز و نظر مشتری و تجربیات فراوان یک شرکت طراحی سایت، ایجاد گردد، کم ارزش تر است. یکی از موارد مهم برای یک وب سایت علمی منحصر به فرد بودن مطالب آن و همچنین قالب آن می باشد. همچنین برای داشتن امکانات متنوع و مناسب برای وب سایت خود، تنها راه حل همکاری با شرکت های طراحی سایت حرفه ای می باشد.

نداشتن محدودیت در اختصاصی بودن طراحی، تجربه ی بالا در طراحی سایت علمی موفق، حضور طراحان ، گرافیستان و برنامه نویسان مجرب و سئو کاران حرفه ای، از جمله تفاوت های اصلی گروه طراحی سایت هفت ستاره می باشد.

 

 

 

0%