باشگاه مشتریان
با ثبت سفارش آنلاین به مدت محدود از تخفیف 10 درصد روی تمامی پکیج ها بهره مند شوید.مشاهده تعرفه ها

امکانات باشگاه مشتریان

کسب درامد با راه اندازی باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان

اگر شما هم صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید و یا قصد راه انداری آن را دارید قطعا به این سوال برخوردید که چگونه می توانم برای فروشگاهم مشتری جذب کنم و از این طریق افزایش درآمد داشته باشم ؟ با توجه به رقابت زیادی که در فروشگاه های اینترنتی وجود دارد پیدا کردن مشتری شاید کمی سخت به نظر برسد مخصوصا اگر به تازگی فروشگاه خود را راه اندازی کرده باشید و کسی شما را نشناسد . مطالعه ی این مقاله به شما کمک می کند تا با راه اندازی باشگاه مشتریان ،مشتریان بیشتری برای فروشگاه خود پیدا کنید . 


قبل از داشتن باشگاه مشتریان، باید بتوانید در دنیای آنلاین دیده شوید و مشتری جذب کنید. یکی از بهترین راه های جذب مشتری های آنلاین، طراحی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارتان است. با طراحی فروشگاه اینترنتی، شما مشتری های اولیه را پیدا می کنید. حال برای تبدیل مشتری های فعلی به مشتری های وفادار، باشگاه مشتریان می تواند کمک زیادی به شما بکند. مشتری های وفادار بسیار می توانند به رونق کسب و کار شما کمک کنند. زیرا این مشتریهای وفادار هستند که شما را به دیگران معرفی می کنند و برای شما مشتری های جدید می آورند. 
برای آنالیز بهتر مشتریها ، حتما باید سایت شما و باشگاه مشتریان به هم متصل باشند. پس بهتر است از شرکتی خدمات باشگاه مشتریان را بگیرید که بتواند سیستم یکپارچه ای را در اختیار شما قرار دهد که در آن بتوانید فروشگاه ، باشگاه مشتریان، پنل اس ام اس و... را به راحتی مدیریت کنید.

باشگاه مشتریان به خصوص برای رستورانها بسیار کاربرد دارد زیرا سفارش غذا نیاز روزانه ی افراد است. اگر شما صاحب یک رستوران هستید، توصیه می کنیم بلافاصله بعد از طراحی سایت رستورانی خود، هرچه زودتر برای رونق باشگاه مشتریان خود برنامه ریزی کنید. رستوران ها می توانند برای تشویق و تعامل بیشتر با مشتریانشان، امتیازها و تخفیف های هیجان انگیزی به مشتریان بدهند تا به آنها حس متمایز بودن بدهند و آنها را ترغیب کنند که هرچه بیشتر از رستوران آنها غذا سفارش دهند .


هدف از باشگاه مشتریان برای فروشگاه های کوچک و بزرگ متفاوت است 

به باشگاه مشتریان می توان به عنوان پلی برای ایجاد ارتباط موثر بین فروشگاه شما و مشتری های بالقوه نگاه کرد . هدف باشگاه مشتریان برای فروشگاه های تازه تاسیس با فروشگاهی که چند سال در حال فعالیت است متفاوت می باشد . اگر به تازگی فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کردید قطعا هدف شما جذب مشتری است و اگر صاحب فروشگاه بزرگی هستید هدف اولیه شما قطعا حفظ مشتری های فعلی و در درجه ی بعد جذب مشتری های جدید است . بعضی از فروشگاه ها به این نکته توجهی نمی کنند و فقط به دنبال جذب مشتری های بیشتری هستند .
همه ی فروشگاه ها می خواهند مشتری های زیادی داشته باشند اما این موضوع نباید باعث شود تمرکز شما از مشتری های فعلی برداشته شود. زمانی که مشتری از فروشگاه شما راضی باشد باز هم از شما خرید می کند و حتی شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کند. حتما قبول دارید که معمولا افراد به پیشنهاد ها و تجربه ی خرید های یکدیگر بیشتر اعتماد می کنند  پس زمانی که شما از طریق مشتری هایتان به دیگران معرفی شوید یک تیر با دو نشان زده اید هم مشتری های قبلی حفظ شده اند و هم آن مشتری ، مشتری جدید برای شما آورده است که این موضوع باعث رشد درآمد فروشگاهتان خواهد شد .

باشگاه مشتریان در فروشگاه های بزرگچطور با باشگاه مشتریان مشتری های فعلی را حفظ کنیم؟

1- برقراری تماس تلفنی : حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که وارد فروشگاه اینترنتی شدید و تا مراحل خرید هم پیش رفته اید ولی لحظه ی آخر از پرداخت منصرف شده اید ، در فروشگاه اینترنتی به راحتی می توانید علت این موضوع را جویا شوید . آیا مشکلی در وب سایت شما بوده است که کاربر نتوانسته است خرید خود را تکمیل کند ، یا به دلیل قیمت از خرید آن محصول منصرف شده است یا شاید سوال و ابهامی در ذهن اوست که او را از ادامه ی خرید منصرف کرده است . بهترین راه برا فهمیدن این موضوع این است که با کاربر سایت خود ارتباط برقرار کنید و علت آن را متوجه شوید . بیشتر فروشگاه های اینترنتی از کاربران فروشگاه خود شماره تماس دریافت می کنند و از این طریق به راحتی می توانند با او در ارتباط باشند . اگر مشتری به دلیل قیمت از خرید محصول منصرف شده است می توانید با ارسال یک کد تخفیف هم کاربر را به خرید ترغیب کنید و هم تجربه ی کاربری خوبی برای مشتری رقم بزنید تا باز هم از فروشگاه شما خرید کند.  اگر مشکلی در پرداخت وجود دارد ، با برطرف کردن ایراد سیستم رابط کاربری فروشگاه خود را افزایش دهید و یا اگر ابهامی درباره آن محصول در ذهن مشتری وجود دارد به او مشاوره بدهید . 


2- ارسال پیام کوتاه : یکی دیگر از مزایای باشگاه مشتریان این است که شما با دراختیار داشتن شماره تلفن های کاربران فروشگاه خود می توانید پیام های هدفمند ارسال کنید. ارسال پیام ها نباید به گونه ای باشد که باعث کلافگی کاربر شود . استفاده ی زیاد از این روش می تواند تاثیر منفی به همراه داشته باشد . به عنوان مثال می توانید به مناسب تولد کاربر ، برای او کد تخفیف ارسال کنید  و یا اگر جشنواره ی آخر فصل دارید با ارسال کد تخفیف برای مشتری ها آن ها را برای خرید ترغیب کنید . ارسال پیام کوتاه به مناسبت های محتلف می تواند به ایجاد رابطه ی بهتر به شما و مشتری کمک کند. 


3- نظرسنجی : زمانی که به مشتری این حس را منتقل می کنید که برایش احترام قائل هستید و برای او زمان میگذارید ، حس رضایت و اعتماد بیشتری را در او به وجود می آورید و مشتری هر چه بیشتر به شما اعتماد داشته باشد ، احتمال اینکه به مشتری وفادار شما تبدیل شود بیشتر است .
بپیشنهاد ما به شما این است که چند روز بعد از خرید مشتریان یک اس ام اس نظر سنجی برایشان ارسال کنید و بازخورد های آن ها را بررسی کنید . مثلا اگر یک سایت رستورانی هستید می توانید سوالاتی مانند آیا در مراحل خرید و ثبت سفارش به مشکلی برخورده اید یا خیر ، آیا از کیفیت غذا راضی بوده اید ؟ آیا پرسنل و پیک برخورد محترمانه ای داشته اند ؟ و ... 
از این طریق با جویا شدن نظر مشتری ها اگر ایرادی در سیستم شما وجود داشته باشد ، به آن پی میبرید و اصلاح می کنید . همچنین می توانید با مشتری های ناراضی تماس بگیرید و از آن ها دلجویی کنید و برای برگرداندن آنها به سیستم و خرید مجدد ، از کد تخفیف استفاده کنید . باز هم به صحبت های بالا رسیدیم . نگه داری مشتریان فعلی بسیار بسیار مهم است .


4- گروهبندی مشتریان بر اساس امتیاز :  در سیستم باشگاه مشتریان می توانید برای اکشن های مختلف امتیاز تعریف کنید . به عنوان مثال برای 3 اکشن زیر می توانید امتیاز های مختلفی تعریف کنید . 
فرض کنید برای عضویت کاربران در فروشگاه 5 امتیاز در نظر میگیرید .
به ازای مبلغ مشخصی از خرید (مثلا به ازای هر 100 هزار تومان) 10 امتیاز تعریف میکنید .
به ازای هر بار خرید از فروشگاه هم 50 امتیاز . 
با استفاده از این سیستم می توانید مشتری های خود را بر اساس امتیاز گروهبندی کنید و برای گروههای طلایی ، نقره ای و برنزی تخفیف ، اعتبار و هدایای ویژه ای در نظر بگیرید . 


امکانات باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان ویژگی های زیادی دارد که در ادامه به طور کامل توضیح می دهیم ولی قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان ، باید فروشگاه خود را راه اندازی کنید . باشگاه مشتریان هفت ستاره به صورت کاملا یکپارچه با وب سایت فروشگاهی ارائه می شود . اگر هنوز فروشگاه خود را راه اندازی نکرده اید می توانید با هفت روز تست رایگان شروع کنید . از صفحه ی سایت ساز و فروشگاه ساز آنلاین یکی از قالب های فروشگاهی را انتخاب و با شماره موبایل خود ثبت نام کنید . در انتخاب قالب زیاد وسواس به خرج ندهید چون تمامی این قالب ها قابل تبدیل شدن به هم هستند حتی می توانید ظاهر گرافیکی قالب را طبق سلیقه ی خودتان تغییر دهید . پس از انتخاب قالب و ثبت نام ، سایت شما در چند دقیقه ساخته می شود و دسترسی به تمامی امکانات فروشگاه آنلاین و باشگاه مشتریان تا 7 روز به صورت نامحدود برای شما باز خواهد بود . 


 امکانات

توضیحات بیشتر

طراحی داینامیک طبقه بندی باشگاه مشتریان

برای مثال می توان باشگاه مشتریان را به 4 طبقه دسته بندی کرد: عادی، برنزی، نقره ای و طلایی

طراحی فرم ثبت نام در باشگاه به صورت داینامیک و قابل ارجاء از سایت های مختلف

- امکان تعریف فرم های ثبت نام به صورت داینامیک

- امکان داشتن باشگاه های مشتریان مجزا

امتیاز دهی و طبقه بندی و اعتبارسنجی داینامیک مشتریان

 برای مثال می توان نسبت به میزان خرید یا فعالیت هر یک از کاربران امتیاز مشخصی به آن کاربر داد و  او را در دسته بندی های مختلفی قرار داد و برای هر یک از دسته بندی ها ، اعتبار مشخصی تعیین نمود تا مشتریان تشویق به خرید یا فعالیت بیشتر شوند.

توانایی ورودی و خروجی از طریق اکسل به صورت داینامیک

-می توان از باشگاه مشتریان همراه با جزئیات و با امکان تعریف فیلتر اکسل تهیه نمود.

-همچنین می توان هر نوع فایل اکسل که حاوی مشخصاتی از باشگاهی خاص می باشد را به باشگاه مشتریان اصلی اضافه نمود.


امکان گزارشگیری از تمام فیلدها

برای مثال می توان از هر فیلدی در هر بخش از سایت به صورت مجزا با المان های مشخص گزارش تهیه نمود.

امکان مدیریت ارتباط با مشتری به صورت داینامیک (نظرات، پیشنهادات و انتقادات)

به عنوان مثال می توان نظرات، پیشنهادات و انتقادات مشتریان را در فرم های مخصوص جمع آوری و به آن ها پاسخ داد.

امکان ارسال گروهی SMS و Email به صورت داینامیک

به عنوان مثال می توان پاسخ هر مشتری را که در قسمت "مدیریت اعتبار با مشتری"  نظر، پیشنهاد و یا انتقادی ثبت کرده به صورت SMS  یا Email  به صورت خودکار یا دستی یا گروهی ارسال نمود.

پروفایل اختصاصی هر شخص در باشگاه به صورت داینامیک

هر شخص با عضویت در باشگاه دارای یک پروفایل شخصی بوده که می تواند آن را شخصی سازی کند.

مدیریت باشگاه مشتریان به صورت پیشرفته و داینامیک


امکان ایجاد فرم به صورت داینامیک

***توضیحات مربوط به این مورد در جدول پایین جدول آمده است***

امکان تحلیل رفتار مشتریان بر اساس گزارشگیری داینامیک

می توان سلایق محبوبیت ها و همچنین خریدهای هر یک از کاربران  را بررسی و به صورت کلی رفتار مشتریان باشگاه را تحیل نمود.


امکانات فرم ها


امکان تعریف فرم داینامیک
امکان تعریف ایمیل، تاریخ، عدد، پاراگراف، زمان، لیست انتخاب، انتخاب یک گزینه از چند گزینه، لیست کشویی، وب سایت، قیمت، آدرس الکترونیک، آدرس در فرم داینامیک
امکان تعریف متن امنیتی
امکان تعریف فیلد به صورت ضروری برای عدم خالی ماندن آن در هنگام پر شدن توسط کاربر
امکان غیر فعال کردن نمایش فرم
امکان ارسال Sms اطلاع رسانی از ورود سطر جدید توسط کاربر
امکان ارسال ایمیل اطلاع رسانی از ورود سطر جدید توسط کاربر
امکان مدیریت پیام ها
امکان استفاده از فرم در هر صفحه ای از وب سایت
امکان مشاهده لیست اطلاعات وارد شده
داشتن جستجوی پیشرفته و فوق العاده قدرتمند برای گرفتن هر نوع گزارشی
امکان دریافت اطلاعات فیلتر شده، مرتب شده و یا تمام اطلاعات در قالب فایل اکسل
امکان مرتب سازی اطلاعات بر اساس تمام فیلدها
امکان تعریف فرم گزارش محور (به عنوان مثال می توانید فرمی به نام ضمانت نامه درست کنید و برای این فرم فرم گزارش محوری به نام استعلام از ضمانت نامه را ایجاد و در صفحات خود قرار دهید.)
امکان تعریف پاسخ فرم گزارش محور با استفاده از فیلدهای آن به صورت داینامیک (مثال: شما می توانید فرمی برای ثبت نام کاربر داشته باشید که بعد از ثبت نام کاربر با ذکر نام او از کاربر تشکر کنید و یا ...)
امکان مشاهده لیست گزارشات گرفته شده توسط کاربران

امکان تعریف متن صحت گزارش به صورت کاملا داینامیک با استفاده از فیلدهای فرم

افزودن ماژول جدید
0%