طراحی سایت حرفه ای

1397/04/25 @Html.GetTextMultiLan(1239) 17:02:47

اگر بدنبال طراحی سایت حرفه ای هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که :

 طراحی سایت حرفه ای

 طراحی سایت حرفه ای

قطعا برای شما این سوال پی آمده که کدام شرکت، طراحی سایت حرفه ای انجام می دهد؟

اگر بدنبال طراحی سایت حرفه ای هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که:

هدف شما از طراحی سایت چیست؟

عدم توجه به نوع کاربرد ها و اهداف وب سایت، باعث می شود که ما نتوانیم طراحی سایت حرفه ای انجام دهیم. . در این مقاله قصد داریم 7 ویژگی طراحی سایت حرفه ای را بررسی کنیم.

1) یک نقشه راه منطقی برای طراحی سایت حرفه ای :

سایت باید به گونه ای باشد که کاربر بعد از ورود به وب سایت در چند ثانیه اول، متوجه عمکرد وب سایت و همچنین متوجه کاربرد بخش های مختلف آن بشود. کاربران انتظار دارند مطالبی که در سایت شما به دنبال آن هستند را به سرعت پیدا کنند. داشتن یک طرح و نقشه راه استاندارد در طراحی سایت باعث کاربرپسند بودن و امتیاز بهتر برای  وب سایت شما خواهد شد.

2) هدایت راحت کاربران در طراحی سایت حرفه ای به صفحات مورد نظرشان:

 باید کاری کنیم که کاربر به راحتی در صفحات سایتمان بگردد و یا در سایتمان کاری را انجام دهد. یک سری تکنیک کاربردی وجود دارد که به طراحی سایت مان  کمک زیادی خواهد کرد. مانند دسته بندی منطقی صفحات،  استفاده از نشانگر صفحات، طراحی لینک های قابل کلیک و پیروی کردن از" قانون 3 کلیک" به این معنا که کاربر حدودا با استفاده از 3 کلیک در سایت بتواند به صفحه مورد نظر خود برسد و محتوای که به دنبال آن است را پیدا کند. در واقع  قانون سه کلیک به شما کمک خواهد کرد که یک سلسله مراتب صفحه ساده و منطقی را  طراحی کنید.

3) در طراحی سایت حرفه ای اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار را باید در قسمت های مهم نمایش دهیم:

کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند، به دنبال خدمات و یا محصولات اصلی شما هستند. بنابراین کاربر باید این اطلاعات مهم را در قسمت های اصلی وب سایت بتواند مشاهده کند. درواقع  به جای اینکه کاربران را با اطلاعات اضافی و غیر ضروری کلافه کنیم. باید او را سریعا به اطلاعاتی که در جستجوی آن می باشد برسانیم. مثلا در طراحی فروشگاه اینترنتی، کاربر به دنبال مشاهده ی محصولات ، مطالعه ی ویژگی های محصول، مشاهده ی تصویر محصول، مطالعه ی نظرات سایر کاربران در سایت و... می گردد و به بخش های دیگر توجه زیادی  ندارد.

4) استفاده از تصاویر با کیفیت در طراحی سایت حرفه ای :

تحقیقات نشان داده است که با استفاده از گذاشتن تصاویر مناسبِ و باکیفیت برای سایت می توان به سرعت توجه کاربر را جلب کرد. استفاده از تصاویر مناسب ضروری است، زیرا تصاویر بخشی از فرهنگ بصری مشترک هستند. انتخاب تصویر خوب و با کیفیت به شما این امکان را می دهد که با مخاطبان خود سریعتر از آنچه که فکر می کنید ارتباط برقرار کنید. در عین حال، تصاویری که استفاده می کنید باید سریع بارگذاری شوند. امروزه، کاربران صبر ندارد تا بیش از پنج ثانیه صبر کند! بنابراین به حجم تصاویر در طراحی سایت هم باید توجه ویژه ای داشت نرم افزار ها و سایت های زیادی برای کاهش حجم تصاویر وجود دارند که می توانند بدون افت کیفیت تصویر ، حجم آنها را برای شما کاهش دهند.

5) فونت مناسب در طراحی سایت حرفه ای

نوع فونتی که  شما در طراحی سایت خود استفاده می کنید، می تواند در ارائه‌ی یک  تجربه کاربری خوب و هم چنین در موفقیت کسب و کارتان تاثیر به سزایی داشته باشد. انتخاب فونتی مناسب که زیبا، خوانا و کاربر پسند باشد، جذابیت سایت را افزایش خواهد داد و بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جذب خواهد کرد. و برعکس، اگر فونت مناسبی را برای سایت خود انتخاب نکنید، رضایت کاربران از سایت شما کاهش یافته و حتی با وجود محتوای جذاب و کاربردی، ممکن است کاربران، سایت شما به سرعت را ترک کنند. یکی از نکات بسیار مهم که باید به آن توجه کرد، اندازه صحیح آن ها می باشد . اندازه فونت نباید آنقدر کوچک باشد که مخاطب مجبور به بزرگ نمایی شود و نه آنقدر بزرگ باشد که چشم مخاطب را بزند.

6) انتخاب رنگ ها در طراحی سایت حرفه ای:

انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت می تواند روی کارکرد آن و بر روی شناسایی برند و نام تجاری تاثیر مستقیم داشته باشد. کافی است به وب سایت های فیسبوک (رنگ آبی ) ، کوکاکولا (رنگ قرمز) ویا وب سایت شرکت اپل (رنگ سفید و سیاه) نگاهی بیاندازید تا متوجه سرمایه گذاری این شرکت روی برندسازی و استحکام نام تجاری از طریق نحوه انتخاب و بکارگیری رنگ در طراحی سایت شوید. انتخاب رنگ ها  به این که چه چیزی قرار است در سایت خود رائه دهید و انتظار چه عکس العملی را از کاربر دارید  و یا انتظار برانگیخته شدن چه احساساتی از طرف مخاطبان خود را دارید، بستگی دارد.

7) استفاده از فضای سفید در طراحی سایت حرفه ای:

استفاده از فضای سفید در سایت یکی از بیشترین عناصری است برخی از طراحان به آن توجهی نمی کنند. در بیشتر مواقع  فضای سفید در سایت به عنوان بک فضای خالی که باعث به هدر رفتن فضای قابل مشاهده در صفحات نمایش می شود در نظر گرفته می شود.با این حال حقیقت این است که فضای سفید یکی با ارزشترین بخش های طراحی سایت حرفه ای و مدرن است. فضای سفید به عنوان یک عنصر مهم در طراحی سایت اگر به صورت درست و صحیح استفاده شود می تواند باعث تحول طرح شده و مزایای زیادی به سایت شما اضافه کند.

مزایا و معایب طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان

1397/04/25 @Html.GetTextMultiLan(1239) 11:34:10

تعداد زیادی از شرکت های طراحی سایت در ایران علاقه خاصی به استفاده از CMSهای آماده دارند زیرا با استفاده از این ابزارهای رایگان می توانند با کمترین دانش برنامه نویسی در مدت زمان بسیار کوتاهی سایت را به مشتری خود تحویل دهند.

مزایا و معایب طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان

قیمت طراحی سایت

1397/04/23 @Html.GetTextMultiLan(1239) 13:22:45

هزینه طراحی سایت های مختلف (فروشگاه اینترنتی و شرکتی) در شرکت های مختلف متفاوت است اما چیزی که ما قصد داریم بیان کنیم محدوده قیمت های "میانگین" طراحی وب سایت در تهران است که توسط شرکت های نرم افزاری یا طراحی سایت مختلف اعلام می شود.

قیمت طراحی سایت
:
0%