مزایا و معایب طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان

1397/04/25 @Html.GetTextMultiLan(1239) 11:34:10

تعداد زیادی از شرکت های طراحی سایت در ایران علاقه خاصی به استفاده از CMSهای آماده دارند زیرا با استفاده از این ابزارهای رایگان می توانند با کمترین دانش برنامه نویسی در مدت زمان بسیار کوتاهی سایت را به مشتری خود تحویل دهند.

مزایا و معایب طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان

شرکت طراحی سایت مناسب کسب و کارتان را بدرستی انتخاب نمایید:

شاید شما هم جز افرادی هستید که هزینه های پایین طراحی سایت با وردپرس یا جوملا شما را تحت تاثیر قرار داده است .
مشتریانی که در واقع گول همین جمله " طراحی سایت ارزان " را خورده اند علاوه بر هزینه ای که برای طراحی سایت پرداخته اند ، زمان زیادی را نیز از دست داده اند.بنابراین اگر برای وقت و سرمایه خود ارزش قائلید از ابتدا تحت تاثیر این جملات قرار نگیرید.

مزایای طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان ( وردپرس و جوملا) :

متاسفانه تعداد زیادی از شرکت های طراحی سایت در ایران علاقه خاصی به استفاده از CMSهای  آماده دارند زیرا با استفاده از این ابزارهای رایگان می توانند با کمترین دانش برنامه نویسی در مدت زمان بسیار کوتاهی سایت را به مشتری خود تحویل دهند. این شرکت ها می توانند با سرعت زیاد و در زمانی بسیار کوتاه چندین وب سایت تولید کنند. کاهش زمان پروژه یعنی سود بیشتر و چه کسی از سود بیشتر بدش می آید؟! اما آیا استفاده از چنین  CMS هایی به نفع مشتری نیز خواهد بود؟ قطعا خودتان می توانید پاسخ این سوال را حدس بزنید.

بزرگترین وجه مثبت سیستمهای آماده کاهش هزینه اولیه است و از طرفی استفاده از این سیستمها برای وب سایت نکات بسیار منفی ای نیز دارد. البته علی‌رغم اینکه این سیستم‌ها اغلب رایگان هستند و یا هزینه اندکی دارند، گاها دیده شده برخی شرکت‌های طراحی سایت با توجه به عدم آشنایی کارفرما با جزئیات کار، مبالغ بیشتری نسبت به طراحی اختصاصی برای پیاده ‌سازی سیستم مدیریت محتوای آماده از کارفرما دریافت نموده‌اند.

برخی از معایب طراحی سایت استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان:

1) پشتیبانی ضعیف:

اعمال تغییرات بنیادین و اضافه نمودن قابلیت های جدید که در حیطه سیستم تعریف نشده  باشد بسیار سخت است.

2) سرعت پایین:

تاثیر سرعت سایت بر سئو انکارناپذیر است. کاربران معمولا سایت هایی که به کندی باز می شوند علاقه ای ندارند و ممکن است در صورتی که لود شدن وب سایت به درازا بکشد صفحه را ببندند و به وب سایت دیگری مراجعه نمایند. در CMS های آماده عموما هسته نرم افزاری اصلی سایت بسیار سنگین است و سایت هر چند هم که امکانات مختصری داشته باشد باز سرعت لود کمی دارد چرا که باید موتور محرک سایت کاملا بارگذاری شود. همچنین در هنگام استفاده از سایت، منابع سخت افزاری تا حد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند که باعث افت سرعت خواهد شد.

3) امنیت پایین:

با توجه به اینکه سورس کدهای برنامه و متدلوژی برنامه نویسی در اختیار عموم برنامه نویسان  قرار دارد، سیستم از لحاظ امنیتی در خطر بیشتری قرار دارد. هک یک وب سایت ساخته شده با وردپرس به مراتب ساده تر از هک سایتی است به صورت اختصاصی کدنویسی شده است. برای هک سایت هایی که با CMS ها ساخته شده اند کافی است هکر یک افزونه اختصاصی طراحی کند که یک اختلال در سایت ایجاد کند . حال تنها کاری که باید انجام دهد این است که با استفاده از این باگی که توسط افزونه در سایت ایجاد کرده، وارد سایت شود. روزانه هزاران افزونه ناشناخته روی CMS ها نصب می شود و همین کار باعث به وجود آمدن هزاران اختلال می شود.هر از چند گاهی نیز راه حل ها و بسته های امنیتی توسط برنامه نویسان سیستمهای مدیریت محتوا ی  آماده بر روی اینترنت قرار میگیرد که اگر مدیران سایت به سرعت آن را بر روی سایت خود اعمال نکنند احتمال بروز مشکل امنیتی به مراتب بیشتر خواهد شد.

4) بهینه نبودن سایت:

سایت های قالب آماده معمولا توسط افراد غیر متخصص و غیر آشنا به برنامه نویسی و تکنیک های روز دنیا ساخته می شوند که این افراد اطلاعات درستی در مورد بهینه سازی سایت ندارند به همین علت اکثر سیستم های مدیریت محتوی به لحاظ مباحث بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ضعیف عمل کرده اند.

5) ایجاد اشکالات طراحی:

مشکل دیگر اینکه با توجه به اینکه عموما ادمین سایت نسبت به اصول طراحی سایت و رابط کاربری و کاربردپذیری اطلاعات کمتری نسبت به طراح حرفه ای سایت دارد، اعمال تغییرات توسط وی در سایت، باعث خارج شدن سایت از گرافیک استاندارد می شود و منجر به کاهش جذابیت و همچنین سخت شدن امکان استفاده از سایت توسط بازدیدکنندگان می شود.

 

همانطور که از این مقاله متوجه شدید، تنها مزیت اصلی طراحی سایت  با وردپرس یا جوملا و یا هر سیستم مدیریت محتوای رایگان دیگر، هزینه اولیه پایین آنهاست اگرچه با در نظر گرفتن مشکلات مربوط به نگهداری این وب سایت ها معولا این وب سایت ها در دراز مدت هزینه بیشتری نسبت به سایت های اختصاصی خواهند داشت. برای آگاهی از این هزینه ها، می توانید مقاله ی هزینه های پنهان طراحی سایت را مطالعه بفرمایید. در واقع ساخت وب سایت از طریق سیستم های مدیریت محتوای خارجی، نیاز به مهارت زیادی ندارد و با کمی آموزش می توان با این پلتفرم ها کار کرد از این رو هزینه طراحی آنها نسبت به هزینه طراحی وب سایت های اختصاصی کمتر است.

 

طراحی سایت حرفه ای

1397/04/25 @Html.GetTextMultiLan(1239) 17:02:47

اگر بدنبال طراحی سایت حرفه ای هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که :

 طراحی سایت حرفه ای

قیمت طراحی سایت

1397/04/23 @Html.GetTextMultiLan(1239) 13:22:45

هزینه طراحی سایت های مختلف (فروشگاه اینترنتی و شرکتی) در شرکت های مختلف متفاوت است اما چیزی که ما قصد داریم بیان کنیم محدوده قیمت های "میانگین" طراحی وب سایت در تهران است که توسط شرکت های نرم افزاری یا طراحی سایت مختلف اعلام می شود.

قیمت طراحی سایت
:
0%