چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

1397/09/10 در ساعت 16:11:00

.....

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

اگر پاسخ شما مثبت است اولین سوالی که ممکن است برای شما به وجود آید این است که مزیت خرید اینترنتی یا همان طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در مقابل خرید سنتی چیست؟
1-تجربه ی خرید آسان و بی استرس 
2-امکان تصمیم گیری درست برای خرید
3-امکان آشنایی کامل با محصول به وسیله فیلم + بررسی
4-تحویل کالا در محل مورد نظر
5-اکثر فروشگاه های آنلاین دارای ضمانت اصالت و محل تست میباشد.
6-ثبت سفارش شما در زمان کوتاهی صورت میگیرد

چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

طراحی فروشگاه آنلاین، به دلایلی که در زیر ذکر می کنیم، هزینه های شرکت ها را به طرز قابل توجهی کاهش میدهند . 

1) بسیاری از فروشگاه های آنلاین دنیا، محل فیزیکی برای خرید کالا نداشتند و حتی تعدادی از این شرکت ها نیاز به انبار نیز نداشتند .
2) امکان مدیریت مشتریان و ارایه ی خدمات پشتیبانی به آنان راحت تر خواهد بود.
3)  بخش عمده  ای از مراحل فروش آنلاین به صورت اتوماتیک میباشد در واقع مراحل معرفی محصول ، سفارش گیری ودریافت اطلاعات و دریافت وجه و مدیریت قسط در مواردی خاص تماما بر عهده ی نرم افزار بوده و نیازی به نیرو انسانی نمیباشد.
4) در صورتی سیاست های شرکت اجازه دهد فروشگاه آنلاین میتواند به صورت 24 ساعته سفارش بپذیرد.
 

چند نکته جهت رشد و حفظ جایگاه شما در طراحی سایت فروشگاهی :چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

برای بالا آمدن سایت فروشگاه آنلاین تنها اتکا به زمان کافی نیست چیزی که باعث رشد برند شما و افزایش فروش شما در فروشگاه آنلاین میشود، کار کردن بر روی سئوی فروشگاه اینترنتی می باشد در واقع کار شما از این پس باید به وجود آوردن دلایلی برای چک کردن روزانه ی فروشگاه اینترنتی توسط کاربران باشد. به این دلیل که هرچه زمان ماندگاری کاربران در سایت شما بیشتر باشد، گوگل به شما امتیاز بیشتری می دهد و شما را در نتایج جستجو، در جایگاه بالاتری قرار می دهد. رعایت کردن موارد زیر، برای جذب کاربران بیشتر برای فروشگاه آنلاین، بسیار حائذ اهمیت است


1-طراحی فروشگاه اینترنتی قابل اجرا در موبایل  یا ریسپانسیو :
امروزه کمتر کسی پیدا میشود که با اهمیت اسمارت فون ها آشنا نباشد تقریبا همه ی کاربران اکثر خرید های اینترنتی و کار های روزمره ی خود را در موبایل خود انجام میدهند. پس چه بهتر که برای کاربران فروشگاهی را طراحی کنیم که با موبایل خود بتوانند سایت فروشگاه آنلاین را مشاهده کنند و در هر زمان به فروشگاه آنلاین شما دسترسی داشته باشد . پس به خاطر داشته باشید طراحی سایت فروشگاهی خوب در ابتدا باید چه در قالب سایت و چه در قالب اپلیکیشن در موبایل به صورت کاملا پایدار و درست اجرا شود . این موضوع تماما بر عهده ی شرکت نرم افزاری یا همان شرکت طراحی سایت ای میباشد که شما طراحی فروشگاه اینترنتی خود را به آن سپرده اید که شرکت مطرح در این زمینه در ابتدا با بررسی دقیق خواسته ی شما UX  یا همان تجربه کاربری را طراحی کرده و سپس رابط کاربری را با توجه به موضوع فروش شما طراحی و پیاده سازی میکنند.

2-فراهم آوردن روش های مختلف پرداخت :
در نظر داشته باشید طراحی سایت فروشگاهی شما فقط و فقط به رضایت و راحتی مشتریان نیاز دارد تا مسیر موفقیت خود را بپیماید.شما باید علاوه بر امکان خرید اینترنتی ، امکان پرداخت در محل تحویل کالا و حتی پرداخت قسطی یا واریز به حساب را نیز فراهم نمایید تا به مشتریان خود نشان دهید که راحتی آنان در خرید اینترنتی از رعایت استاندارد ها برای شما مهم تر است.پس حتما در هنگام انتخاب شرکت طراحی سایت مورد نظر این موضوع را در اولویت خود قرار دهید.

 3-جذب کاربر:
تمامی این موارد که در بالا مطرح شد مستلزم آن است که کاربران به سایت فروشگاهی  شما مراجعه کنند برای آنکه کابران به سایت شما مراجعه کنند و سئوی فروشگاه اینترنتی شما ارتقا یابد، راه های زیر مورد نظر میباشد:

  • زیبایی بصری سایت در طراحی فروشگاه اینترنتی : سعی کنید در طراحی سایت فروشگاهی خود به سایت های مطرح دنیا توجه کنید تا بتوانید مدرن بودن  و بروز بدون سایت خود را تضمین کنید.
  •  تبلیغات ایمیلی : یکی از موثر ترین روش های تبلیغ ارسال ایمیل به مشتریان خود است برای مثال ایمیل اطلاع از تخفیف ها جدید و یا موجود شدن کالاهای جدید ، ارسال ایمیل کالای خریداری شده و یا حتی ارسال ایمیل به کاربرانی که مدتی است خرید انجام نداده اند ولی توجه داشته باشید که افراط در ارسال ایمیل به کاربران نتیجه ی کاملا عکس بر روی تبلیغ شما میگذارد.
  • تبلیغات : موضوع تبلیغات بسیار گسترده تر از آن است که بتوان در یک مقاله توضیح داد اما باید بدانید همیشه استفاده از یک روش تبلیغات الزاما موثر نیست روش های مختلف را امتحان کنید توجه کنید که کاربران مورد نظر شما اکثرا با چه دیوایسی سر و کار دارند و یا در چه ساعت هایی در شبکه های اجتماعی خاصی آنلاین میشوند برای مثال اگر شما یک فروشگاه آنلاین کالا های دیجیتال دارید به احتمال قوی پخش تراکت نشان از غیر حرفه ای بودن شما برای چنین فیلدی دارد و احتمال قوی کاربران شما با موبایل خیلی سر و کار دارند و ممکن است اکثر آن ها در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام صبح ها و آخر شب ها انلاین شوند پس بهتر از در چنین مواقعی تبلیغات حرفه ای خود را به آنان نشان دهید.یک روش موثر دیگر که تقریبا همه برای جذب مشتری از آن استفاده میکنند ، پخش کوپن است برای مثال پخش کوپن تخفیف 50% در شبکه ی اینستاگرام و یا تخفیف در اولین سفارش آنلاین و غیره.
  •  تعادل میان زیبایی و راحتی کار با سایت : اصولا این دو موضوع در مقابل هم هستند زیبایی بصری الزاما به معنای استفاده از انیمیشن های سنگین و یا طراحی های گنگ نیست بلکه با بررسی سایت های فروشگاه آنلاین بزرگ متوجه میشوید که به سادگی تمام سایت را طراحی کرده اند که نه تنها موجب زیبایی آن شده بلکه راحتی کار با سایت را نیز در افزایش داده است ، به صورت خیلی خلاصه میگوییم کاربران سایت های گنگ را دوست ندارند چه کاربر حرفه ای باشد و چه کاربر مبتدی باشد.
  •  از تخفیف ها به بهترین شکل استفاده کنید : شما میتوایند در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با پیشنهاد شگفت انگیز که همان تخفیف های کوتاه مدت میباشد کاربران را به فروشگاه خود هدایت کنید.و یا حتی میتوانید به صورت مناسبتی تخفیف های قابل توجهی را در نظر بگیرید . هیچ به چیز به اندازه ی یک تخفیف خوب کاربران را مجاب به خرید نمیکند.

4- شناخت مشتری و طراحی سایت با توجه به گروه مخاطبان اصلی
تمام مواردی که در قسمت قبل (جذب کاربر) ذکر شد، مستلزم آن است که شما مشتریان خود را بشناسید ، آیا مشتریان شما جوان هستند و یا افراد میانسالی هستند که به راحتی با کامپیوتر کار نمیکنند؟ آیا مشتریان شما بیشتر گوشی به دست هستند یا با لپ تاپ سایت ها را مرور میکنند ؟ آیا کاربران شما بیشتر صبح ها به سایت مراجعه میکنند یا شب؟ اگر شب هست پس مثلا تم سایت تیره باشد تا کاربر هنگام کار با سایت اذیت نشود و هزاران ویژگی دیگر پس حتما مشتریان خود را بشناسید و با توجه به آن شروع به طراحی فروشگاه اینترنتی کنید.


روش پرداخت وجه در فروشگاه ها ی آنلاین بطور کلی به 2 روش انجام می شود :

  1. پرداخت اینترنتی :در این روش شما پس از آنکه کالاهای داخل سبد خرید خود را تایید کردید وارد مرحله ی تکمیل اطلاعات خریدار شده و سپس وارد درگاه های پرداخت اینترنتی می شوید.در فروشگاه هایی که کالای دیجیتال اعم از گیفت کارت ، اپلیکیشن خاص و یا فیلم و فایلی را به فروش میرسانند تنها روش ممکن می باشد تا شما هرچه زودتر به کالای خود دست یابید.
     
  2. روش پرداخت در محل :در این روش که اصطلاحا به آن پس کرایه نیز گفته می شود، پرداخت هزینه ی کالا در محل تحویل کالا توسط مامور پست و یا شخص تحویل دهنده ی کالا صورت میگیرد که اکثر فروشگاه های معتبر و بزرگ برای کالا های فیزیکی از این روش برای جلب اعتماد مشتری استفاده میکنند و اکثرا فروشگاه های آنلاین کاربران را تشویق به پرداخت اینترنتی میکنند .

اکثرا در طراحی سایت فروشگاهی که کالا های دیجیتال به فروش میرسانند برای جلب اعتماد مشتریان خود روش پرداخت در محل نیز دارند که کم ریسک ترین روش خرید میباشد. در نظر داشته باشید که شرکتی که با پست جهموری اسلامی ایران قرارداد تحویل کالا میبندد مدارک کامل و اعتبار خود را به اداره پست اعلام کرده است.

 مهم ترین موضوع در فروشگاه اینترنتی، وجود نماد اعتماد الکترونیک در سایت مذکور میباشد که این نماد از سمت وزارت صنعت و معدن به دارندگان سایت فروشگاه های اینترنتی تعلق میگیرد که اگر طراحی فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد معبتر باشد به معنای آن است که شرکت مورد نظر دارای اعتبار لازم و مدارک لازم برای ارایه خدمات فروش آنلاین بوده است.

کدام شرکت طراحی سایت را برای طراحی فروشگاه آنلاین خود انتخاب کنید ؟
به صورت کلی شرکت طراحی سایت حرفه ای ابتدا نیاز شما را بررسی کرده و رنج کاربرانی که با سایت مراجعه میکنند را در نظر میگیرد سپس با توجه به نوع کالا شما و ویژگی مشتریان شما طرحی را ارائه میدهد ، راهنمایی های لازم جهت ان که چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟ و حتی نحوه مدیریت آن و رسیدن به درآمدزایی را به شما خواهد کرد
 و مشاوره در خصوص ویژگی های نرم افزاری میدهد.در نظر داشته باشید چنین شرکت تنوع کامل در شیوه های پرداخت ، تنوع در امکان تعریف تخفیف و مدیریت آسان را به شما ارائه دهد.

به عنوان نکته ی آخر نام برند شما مهمترین اصل میباشد که تلفظ و نوشتن آن آسان و مرتبط با کاری که انجام میدهید باشد و شیک باشد.

۱۰ مرحله حیاتی در تاسیس یک فروشگاه آنلاین حرفه ای

1397/06/15 در ساعت 17:19:00

اکثر مردم فکر می کنند داشتن یک فروشگاه اینترنتی تنها در طراحی فروشگاه است. اما این تفکر غلط است و باید بدانید که شما تنها دفتر خود را اینترنتی کرده اید و باید ساختار کسب و کار خود را نیز مورد توجه قرار دهید.

۱۰ مرحله حیاتی در تاسیس یک فروشگاه آنلاین حرفه ای
عظیمی یک شنبه 11 آذر در ساعت 14:28:00
0
سلام هزینه طراحی سایت فروشگاهی چقدر میشه و اینکه مطلب مفید بود بیشتر بزارید
developer یک شنبه 11 آذر در ساعت 14:33:00
0
با سلام کاربر گرامی با توجه به نحوه کارکرد شرکت های طراحی سایت و تعرفه ها ابتدا درخواست خود را در ثبت نموده و با توجه به نیازهای خود در طراحی سایت فروشگاهی هزینه اعلام خواهد شد. علاوه بر این شما میتوانید طراحی سایت اختصاصی داشته باشید و یا در صورت تمایل از قالب های پیش ساخته یا هماان قالب آماده که توسط شرکت هفت ستاره طراحی گشته است استفاده نمایید . همچنین پیشنهاد میشود از نمونه کارها بازدید نمایید
پاسخ
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%