هزینه های پنهان سایت های وردپرس و جوملا

1397/04/25 @Html.GetTextMultiLan(1239) 15:14:31

وردپرس یا جوملا تنها یک مزیت دارد و آن هزینه اولیه پایین آنهاست معولا این وب سایت ها در دراز مدت هزینه بیشتری نسبت به سایت های اختصاصی خواهند داشت.

هزینه های پنهان سایت های وردپرس و جوملا

هزینه های پنهان طراحی سایت:

آیا شما هم هزینه های طراحی سایت برایتان اهمیت دارد؟

 شما قطعا با قالب های وردپرس و جوملا آشنا شده اید که هزینه های آنها باعث تشویقتان جهت انتخاب شده است.طراحی سایت  با سیتم های مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس یا جوملا  تنها یک مزیت دارد و آن هزینه اولیه پایین آنهاست معولا این وب سایت ها در دراز مدت هزینه بیشتری نسبت به سایت های اختصاصی خواهند داشت . به این دلیل که نگهداری این سایت ها در درازمدت مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت که در زیر آن را توضیح خواهیم داد:

1 – مدیریت محتواهایی مانند WordPress و  Joomla ، عموما تعداد فایل های آنها بسیار زیاد است. به این معنی که اگر یک وب سایت اختصاصی برای لود شدن قسمت های مختلف سایت  نیاز به استفاده از 20 فایل داشته باشد، یک سایت وردپرس و یا  جوملا ممکن است لازم باشد از صدها فایل برای اجرای بخش های مختلف خود استفاده کند که این به معنی کاهش سرعت سایت است و مسلاما به دلیل حجم زیاد فایل ها ،نیاز به فضای بیشتری از هاست برای نگهداری سایت خود داریم .پس به شدت سرعت سایت را پایین آورده و بخصوص در طراحی فروشگاه اینترنتی به هیچ وجه پاسخگوی مناسبی نخواهد بود.

البته با استفاده از ادغام کردن فایل ها این مشکلات تا حدی بهبود میابد اما  انجام همین کار،  یکی از هزینه های اضافی محسوب می شود. به این دلیل که فشرده سازی فایل ها و انجام برخی از کارهای اصلاحی که به وسیله ی آن بتوانیم کاری کنیم که این سایت ها سرعتی نزدیک به سرعت سایت هایی با کدنویسی بهینه و  اختصاصی داشته باشد بسیار زمان بر و هزینه بر خواهد بود.  

راه حل دیگر برای حل این مشکل این است که سایت خود را روی یک سرور باکیفیت و قدرتمند بارگزاری کنیم.  استفاده از یک سِرور   باکیفیت  به مراتب هزینه ی بالاتری نسبت به یک سرور معمولی خواهد داشت که این هم به معنی هزینه اضافه است. در صورتی که نخواهیم این هزینه ها را برای افزایش سرعت سایت خود پرداخت کنیم، سایت  با همان کندی به کار خود ادامه خواهد داد. یک سایت بسیار کند موجب ترک کاربران قبل از بارگذاری کامل آن میشود. بر طبق مطالعه ای که بر روی سایت های  بزرگ انجام شده است، یک ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت منجر به 7% کاهش نرخ تبدیل، 11% کاهش تعداد صفحات بازدید شده و 16% کاهش رضایت کاربران شده است. که این موضوع در مورد صفحه های سنگین و پایین آمدن بیش از حد سرعت لود صفحه به قیمت از دست دادن مشتری و کاربر تمام خواهد شد.

2 – WordPress و Joomla پلتفرم های متن باز هستند . بنابراین هرکسی می تواند کدهای برنامه نویسی آن را ببیند . این باعث می شود که هکرها به راحتی بتوانند نقطه ضعف امنیتی آن را پیدا کنند و به این سیستم ها به راحتی نفوذ پیدا کنند. به همین دلیل است که این سیستم ها  دایما در حال بروز رسانی خود هستند. این به روز رسانی ها رایگان هستند و به سادگی و بدون نیاز به دانش خاصی می توان آنها را  نصب کرد.  اما باید به این نکته توجه داشته باشید که نصب کردن آپدیت های مختلف باعث می شود که پس از مدتی هسته مرکزی سایت شما دیگر با قسمت های دیگر سایت مانند طرح و تم و همچنین برخی پلاگین و ماژول های  آن سازگاری نداشته باشد  و این یعنی سایت شما ممکن است بخشی از کارایی خود را از دست بدهد یا به طور کلی از کار بیوفتد. تقریبا تمام افرادی که از این CMS های رایگان  استفاده کرده اند حداقل یک بار به این مشکل بر خورده اند که پس از بروزرسانی،  بخشی از سایت از کار می افتد.

3 –در مورد نوع تم و پلاگین ها (در وردپرس) و ماژول ها (در جوملا) مشکلاتی وجود دارد. در اینجا به شرح یکی از این مشکلات می پردازیم.  این ابزارها قابلیت های متعددی را به سایت اضافه می کنند و به همین علت است که مردم علاقه زیادی به آنها دارند. تِم ها و افزونه های وردپرس و جوملا به دو صورت رایگان و پولی ارائه می شوند .تـِم ها  و افزونه هایی که برای استفاده از آن ملزم به پرداخت هزینه هستید، معمولا با ثبات تر و کارامدتر هستند. اما برای استفاده از آنها علاوه بر  هزینه اولیه  برای نصب، برای بروز رسانی های آینده نیز باید هزینه پرداخت کنید.  که این خود یکی دیگر از  هزینه های پنهان دیگر برای این نوع سایت ها می باشد .در صورتی هم که نخواهید این پلاگین و یا ماژول ها را آپدیت کنید، به احتمال قوی یکی از بروزرسانی های خودِ وردپرس یا جوملا باعث از کار افتاده  آنها  می شود. بنابراین اگر می خواهید برای وب سایتتان مشکلات مربوط به عدم سازگاری ایجاد نشود، مجبورید که بروزرسانی های افزونه ها را انجام دهید و هزینه اش را هم پرداخت کنید.

4 –ممکن است که شما مایل نباشید به دلیل هزینه های آن، ماژول یا پلاگین و یا تم سایت خود را به روز رسانی کنید. یکی از مشکلات اصلی که در چنین مواردی بوجود می آید این است که در صورتی که سایت و ماژول ها به طور مرتب آپدیت نشوند،  نفوذ هکرها به وب سایت شما بسیار راحت تر خواهد شد. در صورتی که سایت شما توسط هکرها هک شود باید برای بازپس گیری اطلاعات هک شده، مبلغ زیادی را پرداخت کنید و هیچ تضمینی نیز وجود ندارد که محتوای سایت شما به حالت قبل بازگردد و علاوه بر آن شما باید  هزینه اضافی دیگری را برای ایمن سازی مجدد آن انجام دهید.

5-  شرکت طراحی سایتی که با سیستم های مدیریت محتوای WordPress و  Joomla  کار می کنند می توانند سایت های زیادی را به سرعت و  با صرف کمترین زمان بسازند و  به مشتری تحویل دهند اما این وب سایت ها هیچ تضمینی در آینده نخواهند داشت.  در صورتی که  سایتی که به صورت اختصاصی طراحی شده باشد، می تواند کاملا مطابق با تکنولوژی روز دنیا  باشد  و در صورت نیاز، توسعه یابد. بنابراین یک سایتی که با وردپرس یا جوملا اجرا شده باشد، برای شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ و معتبر، اصلا مناسب نیستند. به این دلیل که هر کسب و کاری با گذشت زمان و همراه با پیشرفت خود نیاز به توصعه و افزودن قابلیت های جدید متناسب با نیاز خود خواهد داشت .

هدف ما (شرکت طراحی سایت هفت ستاره) از نوشتن این مقاله این نیست که به شما بگوییم  از ورپرس یا جوملا استفاده نکنید. هدف ما این است که شما با دید باز و با دانستن حقایق اقدام به طراحی سایت خود نمایید. آگاهی از مزایا و معایب روش های مختلف طراحی سایت، در کوتاه مدت و در دراز مدت کمک قابل توجهی به شما خواهد کرد که بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید. سایت های وردپرس و جوملا و یا پلتفرم های دیگر ممکن است در ابتدا ارزان تر از سایت های اختصاصی باشند اما این به این معنی نیست که شما در آینده  نیز هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. برای اطلاع از مزایا و معایب CMS های رایگان، می توانید این مقاله را مطالعه کنید: مزایا و معایب CMS  های رایگان

آبا شما هم با طراحی سایت رستوران قصد رونق کسب و کار خود را دارید؟

1397/06/17 @Html.GetTextMultiLan(1239) 10:41:59

هدف حرفه‌ای از هر طراحی سایت رستوران  این است که با کمترین هزینه و یا هزینه‌ای مقرون به صرفه به تعداد زیادی از مخاطب دسترسی پیدا کنید

آبا شما هم با طراحی سایت رستوران قصد رونق کسب و کار خود را دارید؟

۱۰ مرحله حیاتی در تاسیس یک فروشگاه آنلاین حرفه ای

1397/06/15 @Html.GetTextMultiLan(1239) 17:19:55

اکثر مردم فکر می کنند داشتن یک فروشگاه اینترنتی تنها در طراحی فروشگاه است. اما این تفکر غلط است و باید بدانید که شما تنها دفتر خود را اینترنتی کرده اید و باید ساختار کسب و کار خود را نیز مورد توجه قرار دهید.

۱۰ مرحله حیاتی در تاسیس یک فروشگاه آنلاین حرفه ای
:
0%