چگونه دامنه بخریم؟

1399/04/25 در ساعت 12:00:00

شما برای راه اندازی وب سایت نیاز به یک دامنه و هاست دارید . تمامی پروژه هایی که توسط شرکت هفت ستاره انجام می شوند بر روی سرور اختصاصی این شرکت میزبانی می شوند ...

چگونه دامنه بخریم؟

آموزش گام به گام خرید دامنه 

 

شما برای راه اندازی وب سایت نیاز به یک دامنه و هاست دارید . تمامی پروژه هایی که توسط شرکت هفت ستاره انجام می شوند بر روی سرور اختصاصی این شرکت میزبانی می شوند .شرکت هفت ستاره با در اختیار داشتن سرور اختصاصی  در دیتا سنتر آسیاتک در برج میلاد  با هدف آسایش شما و برداشتن بسیاری از دغدغه ها ، این فضا را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس شما تنها نیاز به خرید دامنه دارید . در این ویدئو آموزش خرید دامنه از شرکت سرور پارس قرار داده شده است . 

اگر اولین بار است که برای خرید دامنه اقدام کرده اید مطالب زیر در انتخاب دامنه به شما کمک می کند .

 

 

 

 

 

 

 

چگونه دامنه بخریم؟

 

نام دامنه ی سایت شما همان نامی است که با آن در دنیای اینترنت شناخته می شوید پس انتخاب نامی مناسب و در عین حال متناسب با نوع کسب و کار از نکات مهم انتخاب دامنه است .  

در انتخاب نام دامنه بهتر است نامی انتخاب شود که در ذهن مخاطبان بنشیند و زود فراموش نشوند. هر چه طول دامنه کوتاه تر باشد راحت تر توسط کاربران تایپ می شود و در ذهن باقی می ماند.توصیه میشود که در انتخاب نام دامنه از مواردی که کاربر را به اشتباه می اندازد خودداری شود به عنوان مثال استفاده از خط فاصله یا کلماتی که با چند املای مختلف نوشته می شوند .

اگر به دنبال ثبت برند خود هستید و دامنه ی .com را به عنوان دامنه ی اصلی خریداری کرده اید پیشنهاد می شود که دامنه ی .ir  را نیز خریداری کنید تا شخص دیگری امکان ثبت آن را نداشته باشد.

اگر به دنبال استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل هستید باید در نظر داشته باشید که به دلیل وجود تحریم ها با دامنه ای با پسوند .ir نمی توانید از این تبلیغات استفاده نمایید.
 

بعد از اینکه نام دامنه را انتخاب کردید باید بررسی کنید که دامنه ی خود را از کدام شرکت خریداری نمایید . شرکت های زیادی خدمات دامنه ارائه می دهند که تنها با سرچ در گوگل لیستی از آن ها نمایش داده می شوند  به عنوان مثال ایران هاست ، پارس دیتا و برتینا ...  در هنگام خرید دامنه باید به این نکته توجه داشته باشید که دامنه ی شما توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. پس از انتخاب نام دامنه و اطمینان از عدم ثبت آن توسط شخص دیگر می توانید دامنه را به صورت انحصاری برای مدت مشخص به نام خود ثبت نمایید .شما باید  دامنه ی خود را به صورت سالیانه تمدید کنید در غیر این صورت دامنه آزاد و از مالکیت شما خارج می شود و سایر افراد می توانند نسبت به ثبت آن دامنه اقدام کنند.

تمامی شرکت هایی که خدمات دامنه ارائه می دهند دارای بخشی به نام جستجوی دامین هستند که در این قسمت با وارد کردن دامنه ی مورد نظر می توانید از آزاد بودن آن مطلع شوید.


چگونه دامنه را به هاست هفت ستاره منقل کنم؟(تغییر dns)

 

برای ارتباط دامنه با هاست شرکت هفت ستاره نیاز است تا نام سرور ها را در پنل خود وارد نمایید . برای این منظور وارد پنل خود در شرکتی که دامنه خریداری شده شوید و نام سرور ها را به صورت زیر تنظیم نمایید:

نام سرور 1:ns1.haftsetare.com

نام سرور 2:ns2.haftsetare.com

 

چگونه دامنه را در پنل سایت خود تنظیم کنم ؟ 

 

پس از وارد شدن به پنل کاربری خود بر روی مدیریت دامنه کلیک کنید .
 

و در پنجره ی باز شده نام دامنه ها و زیر دامنه های خود را وارد نمایید . در این قسمت می توانید هر تعداد دامنه و یا زیردامنه وارد کنید ولی فقط یک دامنه به عنوان دامنه ی اصلی انتخاب می شود . با کلیک روی دامنه ی مورد نظر آن را به عنوان دامنه ی اصلی انتخاب کنید . دامنه ی انتخاب شده به رنگ سبز در می آید و از این به بعد سایت شما با آن آدرس شناخته می شود.

 

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%