هر آنچه که باید درباره الکسا آمازون بدانید

1398/06/25 در ساعت 11:20:00

الکسا آمازون یکی از وب سایت های مهم جهت آنالیز سایتتان نسبت به رقبا می باشد.

هر آنچه که باید درباره الکسا آمازون بدانید


آیا به دنبال این هستید که بتوانید آنالیزی نسبت به سایت های رقیبانتان داشته باشید؟ 
وب سایت alexa.com یکی از سایت های بسیار معتبر جهانی می باشد که می تواند آمار جامع و دقیقی از رفتار کاربران به شما نشان بدهد.
الکسا یکی از شرکت های وابسته به آمازون  amazon.com می باشد که یکی از اهداف این سایت جمع آوری اطلاعات سایت و ترافیک آن و در نتیجه از نظر تعداد بازدیدها است الکسا آمازون با در نظر گرفتن الگوریتم ها و معیارهایی سایت ها را از نظر میزان بازدید صفحات آن ها رتبه بندی می کند و از طرفی اطلاعات مفیدی درمورد رفتار مخاطبین صفحات ارائه می دهد.
از طرفی هر چقدر در رده بندی سایت ها رتبه شما نزدیک به عدد یک باشد این معنا را می رساند که سایت خوب و پر بازدیدی را دارید.
این سایت یکی از بهترین سرویس ها برای وب مسترها و متخصصان سئو می باشد که با کمک اطلاعات الکسا پروژه هایشان را تنظیم کنند. 
در ابتدا نسخه اولیه الکسا به صورت نصبی بود و بلافاصله بعد از آن به شکل نوار ابزاری که بالای مرورگر قرار می گیرد استفاده می شد و به صورت  به دیتای سایت ها دسترسی پیدا می کرد و آنهایی که ترافیک بیشتری را داشتند به ترتیب از بالا به پایین لیست می کرد.

بهبود رتبه سایت در الکسا آمازون


اما در حال حاضرهمانطور که گفته شد علاوه بر رتبه بندی وب سایت ها، الکسا مجموعه ای از ابزار های دیجیتال مارکتینگ همچون خدمات سئو را عرضه می کند که مانند گوگل آنالیتیکس عمل می کند.
الکسا آمازون میانگین تعداد بازدیدکنندگان سایت ها را می سنجد و هر سایت را فقط در مدت 3 ماه مورد بررسی قرار می دهد.
این رده بندی از یک تا سی میلیون می باشد و هر وبسایتی که در عرض این 3 ماه بازدیدی نداشته باشد در این رنکینگ قرار نخواهد گرفت.
این را بدانید که هرچقدر به قله نمودار نزدیک تر می شوید افزایش رتبه بسیار سخت تر می شود به عنوان مثال بالابردن سایت از رتبه 50 به 40 به مراتب خیلی سخت تر از رساندن آن از 25 میلیون به 20 میلیون می باشد.
با این حال عواملی در تعیین و بالا بردن رتبه الکسا نقش اصلی را دارند که بر مبنای آمار سه ماه گذشته سنجیده می‌شوند.

عوامل موثر در رنکینگ الکسا آمازون

  • مدت زمان حضور کاربران در سایت : این که کاربر چه مدت زمانی را در سایت شما سپری کند نیز اهمیت دارد و الکسا امازون نیز این موضوع را در رتبه بندی خود موثر می داند.
  •  ترافیک سایت : مهم ترین فاکتور در بهبود رتبه سایت از نظر الکسا آمازون، ترافیک آن می باشد. شاید پیش خودتان فکر کنید که منظور از ترافیک سایت فقط حضور بازدیدکنندگان در آن می باشد اما این را بدانید که این اصطلاح، یک اصطلاح گسترده ای است که در واقع به اطلاعات مبادله شده میان کاربر و سایت گفته می شود.

عوامل موثر در رنکینگ الکسا

 

  • مشاهده تعداد صفحات توسط کاربر : اگر سایت شما جذاب باشد و به صورت حرفه ای طراحی شده باشد مسلما کاربران علاقه مند خواهند شد که دیگر صفحات وبسایتتان را مشاهده کنند که به عنوان یک مورد موثر در بررسی های الکسا آمازون به شمار می رود زیرا الکسا در ابتدا برایندی از متون شما می کند و حدس می زند که خواندن آن شما به چه اندازه وقت می برد، سپس زمانی که کاربر در صفحه آن مطلب بوده است را نیز مورد بررسی قرار می دهد و اگر از آن مدت زمان به اندازه قابل توجهی کم تر باشد امتیاز منفی قلمداد می شود.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله طراحی سایت حرفه ای را حتما مطالعه کنید.

  • بک لینک ها : یکی از موارد بسیار مهم هم در الکسا آمازون و هم سئو بک لینک ها هستند. بک لینک گرفتن از سایت های بسیار معتبر نه تنها موجب بهبود جایگاه وبسایت شما در رنکینگ الکسا آمازون خواهد شد بلکه موجب می شود تا در صفحات جستجو گوگل نیز رتبه خوبی را بدست آورید.
  • Bounce rate: می توان برای آن یک فرمولی تعریف کرد یعنی نسبت بازدیدکنندگانی که پس از مدت زمانی خیلی کوتاه سایت را ترک می کنند به کل کاربران،  پس توجه کنید که می بایست Bounce rate سایتتان پایین تر باشد که این موضوع حاکی از عملکرد خوب سایتتان دارد و یک فاکتور مثبت در رنکینگ الکسا آمازون می باشد.

رتبه بندی الکسا

کلام آخر


با قرار گرفتن سایتتان در رتبه های بالای صفحه جستجوی گوگل و همین طور الکسا آمازون می توانید توجهات زیادی را به سمت خود جلب کنید که در نهایت این عامل موجب می شود تا در تجارت و کار خود موفق تر از قبل ظاهر شوید 
با این حال برای رسیدن به این امر می بایست تمامی عوامل موثر در آن را به خوبی فرا بگیرید به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از دیگر مقالات موجود در هفت ستاره دیدن کنید.
 
نویسنده : شاهین علیزاده 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%