چگونه فروشگاه آنلاین بسازیم ؟

1400/08/18 در ساعت 12:55:00

سایت ساز ،  یک نرم‌افزار آنلاین است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به مهارت‌های فنی پیشرفته، دانش کدنویسی ، فروشگاه آنلاین خود را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

چگونه فروشگاه آنلاین بسازیم ؟

چگونه فروشگاه آنلاین بسازیم ؟

سایت ساز مناسب خود را پیدا کنید

سایت ساز ،  یک نرم‌افزار آنلاین است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به مهارت‌های فنی پیشرفته، دانش کدنویسی ، فروشگاه آنلاین خود را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

هنگام راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، اولین قدم انتخاب فروشگاه ساز  اینترنتی مناسب است.

تعداد زیادی فروشگاه ساز آنلاین وجود دارد. برخی ارزان هستند، برخی گران هستند، برخی قابل اعتماد هستند و برخی دیگر نیستند. شما باید با توجه به نیاز های خود سایت ساز مناسب را انتخاب نمایید.


ظاهر فروشگاه اینترنتی خود را طراحی کنید

الگو و قالبی را انتخاب کنید که به بهترین شکل با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و سپس آن را مطابق با برند تجاری خود تنظیم کنید:

- فونت ها و اندازه متن را سفارشی کنید
- تصاویری با کیفیت بالا استفاده کنید
- رنگ تم مناسب با رنگ های سازمانی خود را انتخاب کنید
- از اکانت های رسانه های اجتماعی در سایت خود استفاده کنید
- طراحی و چیدمان قالب های مختلف سایت را بررسی نمایید


نام دامنه خود را انتخاب کنید

درست مانند نام کسب و کار شما، نام دامنه شناسه منحصر به فرد شما برای مشتریان در فضای مجازی است. علاوه بر راهنمایی آنها به سمت فروشگاه آنلاینتان ، نام دامنه مناسب میتواند یاداور برند شما نیز باشد.

برای اطلاع بیشتر به مقاله ی چگونه دامنه بخریم؟ مراجعه کنید


دسته بندی محصولات را تعیین کنید

هرچه دسته بندی محصولات در وب سایت تجارت الکترونیک شما بهتر باشد، برای مشتریان شما آسان تر خواهد بود که محصولات خاصی را که نیاز دارند پیدا کنند . مهم نیست که چه نوع محصولاتی را می فروشید، درک اینکه کاربران شما چگونه محصولات شما را جستجو می کنند و  ایجاد ساختار دسته بندی محصولات دقیق و منظم برای موفقیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار مهم است. ساختار دقیق دسته و زیر دسته نه تنها به شما در بهبود تجربه کاربری در وب سایت شما کمک می کند، بلکه به رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاص کمک می کند.


محصولات را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید
محصولات خود را به فروشگاه اضافه کنید توضیحات محصول را کامل بنویسید و تصاویر محصول را بارگذاری کنید.


توضیحات محصول
توضیحات محصول متقاعد کننده به مشکل مشتری می پردازد، ویژگی های محصول را فهرست کرده و مزایای اصلی را برای فروش فوری برجسته می کند.

توضیح دهید این محصول برای چه کسانی است.
مشخصات ضروری محصول (اندازه، جنس و غیره) را فهرست کنید.
وقتی کسی به این محصول نیاز دارد پیشنهاد دهید.
خریدار را راهنمایی کنید که محصول شما در کجا قابل استفاده است .


درگاه پرداخت خود را راه اندازی کنید
درگاه های پرداخت بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند پرداخت فروشگاه های اینترنتی  هستند. اگر راه ارتباطی به درگاه پرداخت درست و آسان را به مشتریان خود ارائه نکنید، تجارت الکترونیک شما موفق نخواهد بود.


گزینه های شیوه ی ارسال را پیکر بندی کنید
خریداران آنلاین به گزینه های شیوه ی ارسالی که ارائه می کنید و هزینه های تحویل بسیار اهمیت می دهند. تحقیقات نشان می دهد که 45 درصد از خریداران وقتی گزینه حمل و نقل رایگان را پیدا نکردند، سبد خرید را رها کردند.

شما باید روش‌های حمل و نقل را ادغام کنید که بتواند گزینه‌های تحویل سریع‌تر و ارزان‌تر را در فروشگاه اینترنتی شما به مشتریان ارائه دهد. اگر نتوانید مشتریان خود را در هر دو زمینه راضی کنید، فروش را از دست خواهید داد

شما باید تاریخ تحویل سفارش را با قابلیت ردیابی مستقیم سفارش به وضوح مشخص کنید. تجربه تحویل مثبت باعث افزایش اعتماد مشتریان و تشویق آنها به خرید مجدد می شود


میزبانی وب و SSL
میزبانی وب اساساً فضایی روی سرور است که وب سایت شما در آن قرار دارد . شما باید یک سرویس میزبانی قابل اعتماد بخرید تا فروشگاه جدید خود را در دسترس عموم قرار دهید

سرویس میزبانی وب شما تأثیر زیادی بر عملکرد فروشگاه وب شما خواهد داشت، بنابراین در انتخاب شرکت میزبانی وب دقت کنید . با شرکت طراحی و توسعه وب خود مشورت کنید تا مشاوره آنها را در مورد مشخصات بسته هاست مورد نیاز متناسب با نیازهای تجاری خود دریافت کنید.

همچنین باید SSL را در وب سایت خود ادغام کنید تا تجربه خرید ایمن را به خریداران خود ارائه دهید. می توانید گواهی SSL را از ارائه دهنده هاست خود دریافت کنید


بهینه سازی موتورهای جستجو - SEO
سئو فرآیند بهبود رتبه جستجوی ارگانیک فروشگاه اینترنتی شما با استفاده از مجموعه ای از تاکتیک ها است. اگر مشتریان بالقوه شما نتوانند فروشگاه اینترنتی شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند، فرصت بزرگی را برای فروش از دست خواهید داد

صاحبان مشاغل تجارت الکترونیک معمولاً سئو را نادیده می گیرند فقط به این دلیل که نمی دانند چقدر برای موفقیت طولانی مدت کسب و کار مهم است.

سئو باید با فرآیند طراحی و توسعه فروشگاه اینترنتی شما ادغام شود. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، در اینجا راهنمای نهایی SEO تجارت الکترونیک ما است.

تیم توسعه وب سایت تجارت الکترونیک شما تست سایت را بر روی مرورگرها و دستگاه های مختلف انجام می دهد، اما شما همچنین باید موارد را در انتهای خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید که هر بخش از وب سایت قبل از راه اندازی بسیار خوب کار می کند.

وب‌سایتی که به درستی آزمایش نشده است ممکن است در یک مرورگر و دستگاه خوب به نظر برسد، اما در دیگری از هم بپاشد و اگر عملکردی کار نکند - کاربران به سادگی به جای دیگری خواهند رفت.

هنگامی که فروشگاه اینترنتی فعال شد، باید به انجام تست A/B ادامه دهید تا تشخیص دهید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه


محتوا و استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی
تنها ساختن یک فروشگاه اینترنتی خوب کافی نیست، باید برای موفقیت آن را به خوبی بازاریابی کنید. بازاریابی محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی دو رکن مهم استراتژی بازاریابی تجارت الکترونیک شما هستند

بازاریابی محتوا همه چیز در مورد ایجاد محتوای مفید برای مخاطبان هدف شما و توزیع آن از طریق کانال های مختلف است

ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند به طور منظم به افزایش اعتماد مشتریان به برند شما کمک می کند و کسب و کار شما را به عنوان یک مرجع در جایگاه شما معرفی می کند. همچنین به افزایش تبدیل و رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کند

رسانه های اجتماعی یکی دیگر از کانال های مهم برای تعامل با خریداران و در نهایت افزایش فروش هستند. ادغام رسانه های اجتماعی در بازاریابی فروشگاه تجارت الکترونیک شما بسیار مهم است.

نظر جدید
0%