چگونه نماد بگیریم؟آموزش تصویری

1399/04/25 در ساعت 12:00:00

نماد اعتماد گواهی است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به فروشگاه های آنلاین داده می شود . اگر روی نماد الکترونیکی کلیک کنید اطلاعاتی شامل صاحب امتیاز، تاریخ اعطای نماد ، آدرس شرکت ، تاریخ اعتبار نماد ، تلفن ، آدرس ایمیل و ...

چگونه نماد بگیریم؟آموزش تصویری

 

نماد اعتماد گواهی است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به فروشگاه های آنلاین داده می شود . اگر روی نماد الکترونیکی کلیک کنید اطلاعاتی شامل صاحب امتیاز، تاریخ اعطای نماد ، آدرس شرکت ، تاریخ اعتبار نماد ، تلفن ، آدرس ایمیل  و ... در صفحه ای مجزا برای شما به نمایش گذاشته می شود .

در صورتی که فروشگاه مورد نظر شما نماد اعتماد داشته باشد و آن نماد دارای اعتبار باشد ،  می توانید با اطمینان خاطر از آن فروشگاه خرید نمایید.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا توجه داشته باشید که اگر نماد الکترونیکی در سایت قابل کلیک شدن نباشد آن نماد معتبر نیست.
 

 

 

 

 

 

 

نکات مهم در مراحل اخذ نماد  
 

1-برای اتصال سایت به درگاه بانکی داشتن نماد الکترونیکی ضروری است اما اگر قصد دارید از درگاه های واسط مانند زرین پال استفاده نمایید نیازی به اقدام برای دریافت نماد نخواهید داشت.  

 

2-محتوای وب سایت شما باید مرتبط با کسب و کار شما باشد به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه آنلاین فروش میوه و سبزیجات هستید نباید اقدام به فروش گوشت نمایید . محتوای سایت شما توسط کارشناسان نماد مورد بررسی قرار می گیرد.

 

3-در سایت هایی که به تازگی راه اندازی می شوند شاهد مطالبی با محتوای تستی هستیم که هنوز ورد اطلاعات به طور کامل انجام نشده است . برای اخذ نماد باید اطلاعات شما حقیقی و واقعی باشد و قیمت محصولات به درستی درج شده باشد.تمامی مراحل خرید نیز باید به درستی کار کند .

 

4-درج اطلاعات صحیح در صفحات درباره ما و تماس با ما سایت الزامی است . همچنین دقت داشته باشید که در فوتر سایت اطلاعات تماس به درستی قرار داده شده باشد.

 

5-نماد الکترونیکی دارای تاریخ انقضا می باشد و بعد از تمام شدن مدت اعتبار نیاز به تمدید مجدد دارد. برای تمدید مجدد نماد نباید هیچ تخلفی از سمت کسب و کار شما گزارش شده باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ نماد برای متقاضیان حقیقی و حقوقی
 

متقاضیان حقیقی:

 

۱- تصویر مجوز فعالیت (مختص کسب‌وکارهایی است که نیاز به اخذ مجوز از سازمان یا صنف به بخصوصی دارند. (مثلا فروش محصولات حوزه سلامت و دارو نیاز که مجوز سازمان غذا و دارو نیاز دارد)

 

۲- تعهدنامه شخصیت حقیقی ( این تعهد نامه پس از ثبت نام برای شما ارسال می‌شود که باید آن را دریافت کرده، تکمیل کرده و ارسال نمایید.

 

متقاضیان حقوقی (تجاری / غیر تجاری / شرکت‌ها)

 

۱- تصویر آگهی روزنامه رسمی

 

۲- تصویر اصل اساسنامه

 

۳- آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود)

 

۴- آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود)

 

۵- آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت (در صورت وجود)

 

۶- تعهدنامه شخصیت حقوقی

 

۷- تصویر پروانه / مجوز فعالیت

 

مراحل اخذ نماد به صورت تصویری 

 

مرحله ی اول  

 

-وارد سایت https://enamad.ir/ شوید و از منو "کسب و کار ها " ثبت نام یا ورود به پنل کاربری کلیک کنید .

 

 

مرحله دوم  

 

-بر روی گزینه ی ایجاد حساب کاربری کلیک کنید . در صفحه ی باز شده ، بسته به اینکه کاربر حقیقی هستید یا حقوقی فیلد های متفاوتی برای تکمیل اطلاعات نشان داده می شود. در نظر داشته باشید که در تکمیل فرم باید شماره همراه  به نام کد ملی وارد شده باشد.  پس از تکمیل فرم و ایجاد حساب کاربری لازم است شماره تلفن همراه وارد شده احراز هویت شود در غیر این صورت اجازه ی ورود به پنل به شما داده نمی شود .

 

 

مرحله سوم  

 

-در این مرحله باید اطلاعات هویتی ، اطلاعات سکونت و اطلاعات تماس فردی را تکمیل نمایید.

 

 

مرحله چهارم

 

-بعد از پر کردن فرم بالا از قسمت تکمیل اطلاعات بارگذاری مدارک را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز را آپلود نمایید.

 

 

مرحله پنجم  

 

-در این مرحله باید احراز اطلاعات انجام شود . اطلاعاتی از قبیل صحت شماره تلفن همراه ، تایید تلفن ثابت و آدرس ایمیل

 

مرحله ششم

-برای اخذ تاییدیه فنی باید یکی از روش های ذکر شده را انتخاب کنید به عنوان مثال ارسال کد به ایمیل دامنه .  پیشنهاد می شود احراز را یا از روش ایمیل انجام دهید که در این روش یک ایمیل حاوی کد از سمت سامانه اینمادبه ایمیل info تعریف شده ارسال می شود و باید آن کد را در باکس تعبیه شده قرار دهید و روی دکمه ی تایید کد کلیک کنید روش پیشنهادی دیگر استفاده از روش افزودن متاتگ است که در این روش باید تگ مورد نظر را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا در تنظیمات پروژه ی شما قرار داده شود.

 

 

مرحله هفتم

 

 -روی گزینه کسب و کار "افزودن کسب و کار" کلیک کنید تا وارد صفحه ی زیر شوید . در این مرحله باید فرم مربوط به اطلاعات کسب وکار پر شود . در این مرحله یک نامه اعتبار سنجی به نشانی که وارد کردید فرستاده می شود . این نامه باید توسط شما یا یکی از بستگان درجه ی یک شما با به همراه داشتن کارت ملی دریافت شود .  

 

 

در هر مرحله اطلاعات شما توسط کارشناسان بررسی می شود و نتیجه در قسمت " کار های در دست انجام " به شما اعلام می شود . 

 

 

 

در لیست کسب و کار ها وقتی وضعیت نماد تایید نهایی شد میتوانید کد نماد را دریافت کنید .

 

 

کد نماد را در این قسمت می توانید مشاهده بفرمایید . این کد را کپی کنید و در تنظیمات وب سایت خود قرار دهید.
 

 

با سطح دسترسی ادمین به سایت خود وارد شوید و روی تنظیمات وب سایت کلیک کنید.
 

 

کد نماد کپی شده را در این قسمت قرار دهید 
 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%