7 مرحله تاثیرگذار در طراحی سایت موفق

1397/06/20 @Html.GetTextMultiLan(1239) 16:36:49

این مراحل به شما در طراحی سایت حرفه ای و موفق کمک خواهد کرد تا بتوانید همواره رضایت مشتریان را جلب کنید و مشتریان را افزایش دهید.

7 مرحله تاثیرگذار در طراحی سایت موفق

7 مرحله تاثیرگذار در طراحی سایت موفق:


یکی از مهمترین اصول طراحی سایت موفق ، "ساده نگه داشتن آن است ". این قانون باید به تمام جنبه های سایت شما، از جمله گرافیک، محتوای و ناوبری اعمال شود. از دستورالعمل های زیر برای پیاده سازی سادگی در طراحی سایت خود استفاده کنید :

 

1)ارائه امکانات و خدمات با توجه به مخاطبان هدف:
ویژگی ها و قابلیت های سایت خود را طوری که با اهداف مخاطبان سازگاری دارد در طراحی سایت خود بکار ببرید ، اضافه کردن یک ویژگی که به نفع شما است اما برای مشتریان اهمیتی ندارد، هدر دادن وقت و پهنای باند است.

2) به حداقل رساندن فایل هایی که نیازمند پهنای باند بالا هستند:
پهنای باند مصرفی فایل های صوتی و تصویری باید کاملا بهینه شده باشد اگر به این شکل نباشد زمان بارگذاری صفحات سایت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و موجب می گردد کاربران از سایت شما خارج و هرگز سراغ شما نیایند و این موضوع میتواند بر سئو طراحی سایت شما تاثیر منفی بگذارد ، علاوه بر این باید بطور منظم صفحات سایت را چک کنید تا زمان بارگذاری صفحات را بررسی و لینک های خراب را اصلاح کنید.

3) مشتریان خود را آگاه کنید ، اما آنها را نترسانید:
اطلاعات کافی از خدمات و محصولاتتان از جمله گواهینامه ها ، نظرات مشتریان دیگر، مزایا و معایب محصولات و ....را در سایت خود ارائه دهید تا مشتریان راحت ترقضاوت کنند و تصمیم گیری نمایند . هدف از طراحی سایت موفق برقراری ارتباط و گفتگو با مشتریان و جذب مشتریان جدید است.

4) سادگی در زبان و وضوح تفکر:
 استفاده از زبان ساده و مختصر و آسان در طراحی سایت برای درک و به حداقل رساندن واژه های بیش از حد فنی و اصطلاحات صنعتی، که می تواند تنها توسط یک بخش کوچکی از مردم درک شود. سرفصل های جذابی را انتخاب کنید  که بازدیدکنندگان را تشویق به خواندن و برقراری ارتباط با شرکت شما می کند. تمام ایده های شما باید به خوبی درک شود و به وضوح در محتوا بیان شود. ابهام در زبان یا بیان می تواند بر تصویر سایت و شرکت تاثیر منفی داشته باشد.

5) محتویات خوب ارائه دهید:
ایجاد محتوای خوب در طراحی سایت شما بسیار مهم است زیرا می تواند توجه مشتری را جلب کند و به آنها در درک خدماتی که ارائه میکنید کمک کند.،از گذاشتن مقاله های مفید دریغ نکنید مقالاتی بنویسید که مشکلات مشتریان را برطرف و آنها را به پاسخ سوالاتشان می رساند. حتی برای هر محصول بطور جداگانه صفحاتی اختصاص دهید و اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار دهید..

6) ارائه اطلاعات منحصر به فرد به مشتریان:
ارائه اطلاعاتی که بازدیدکنندگان نمی توانند به راحتی در وب سایت های دیگر پیدا کنند به شما یک مزیت بزرگی می دهد. با این حال، این اطلاعات باید با تجربه و دانش و قابل اعتماد باشد. به عنوان مثال، اگر هدف شما از طراحی سایت ارائه خدمات حسابداری است  ، یک حسابدار مقاله ای در مورد "10  اشتباه مالیاتی" ارائه دهد.

7)  جستجو و ناوبری ساده :
علاوه بر سادگی محتوا و گرافیک لازم است که صفحات سایت خود را به طوری طراحی کنید که اطلاعات جستجوی دلخواه را سریع و آسان کند. اگر مشتریان به راحتی آنچه را که بدنبالش هستند را پیدا نکنند و برای رسیدن به خواسته ی خود باید چندین صفحه را جستجو کنند، خسته می شوند و سایت های دیگری توجه آنها را بخود جلب میکنند . قابلیت جستجوی آسان در طراحی سایت باعث می شود مشتریان سریعتر به اهدافشان برسند و آنچه را که دنبال می خواهند پیدا کنند ، و امکان اینکه مجدد از سایت شما بازدید کنند و یا حتی آن را به دیگری معرفی کنند بسیار افزایش می یابد.


مراحل فوق به شما در طراحی سایت حرفه ای و موفق کمک خواهد کرد تا بتوانید همواره رضایت مشتریان را جلب کنید و مشتریان را افزایش دهید.

:
0%