1395/04/13 در ساعت 15:41:06

نکات مفید درباره ی طراحی لو گو

در طراحی لوگو نکاتی وجود دارند که به بهتر شدن طرح ما بسیار کمک می کنند.در اینجا به برخی نکات درباره ی طراحی لوگو اشاره می کنیم:

نکات مفید درباره ی طراحی لو گو

در طراحی لوگو نکاتی وجود دارند که به بهتر شدن  طرح ما بسیار کمک می کنند.در اینجا به برخی نکات درباره ی طراحی لوگو اشاره می کنیم:

1)طراحی ساده:
لوگویی که پیچیده باشد، نه تنها به سختی طراحی منجر می شود بلکه به سختی به خاطر سپرده شده و به یاد آورده می شود. همه ما می دانیم که یک لوگوی ساده جذابیت ویژه ای دارد. طرح های ساده از نشانه های یک طراح خوب هستند.وقتی سعی کنید یک طراحی ساده انجام دهید،متوجه می شوید که که به مراتب از یک کار پیجیده سخت تر است.و این نکته را در نظر داشته باشید که طرح های ساده از نشانه های یک طراح خوب می باشد و ذهن طراح قادر به ساده سازی ایده های پیچیده است.

2)سایز:
سایز یکی از عناصر مهم در طراحی لوگو می باشد. و یک لوگو در سایز های مختلف تولید می شود.شما لوگوی خود را در سربرگ های کمپانی،کارت ویزیت،وغیره به کار برده می شود.بنابراین اگر طرح لوگو خیلی پیچیده باشد درک و تشخیص آن مشکل می شود.

3)در نظر گرفتن مخاطب:
کسانی که درخواست طراحی یک لوگو جدید می کنند احساس می کنند که لوگوی فعلی دیگر قدرت تاثیرگذاری خود را از دست داده است.و ممکن است شرکای یک کمپانی تغییر کرده باشند و یا ممکن است برخی از ارزش های اساسی و اصولی آن تغییر کرده باشد.اما اصل طراحی هر لوگو در نظر گرفتن مخاطب هدف است .سعی کنید تا حد امکان این مسئله را در هنگام طراحی لوگو در نظر داشته باشید. شما به عنوان یک طراح بیشترین صلاحیت را در مورد ارائه یک لوگوی مناسب برای اثبات قابلیت های یک کمپانی به جامعه را دارا هستید.

4)در نظر داشتن ماهیت کمپانی:
یک کمپانی دارای ارزش های اصولی و بنیادی است که باید آن ها را برجسته و زنده نگه دارند. هنگام طراحی لوگو، طراح باید این ارزش ها را مد نظر داشته و آن ها را در طرح خود بروز دهد.

 

5)تاثیر لوگو بر روی بیننده:
لوگو باید بلافاصله بیننده را تحت تاثیر قرار دهد. طرح لوگو باید به گونه ای باشد که در زمان بسیار کم تاثیر خود را روی بیننده اعمال کند. واگر طرح لوگو پیچیده باشد طوری که افراد برای فهم معنی آن مجبور به جستجو باشند، تاثیر مطلوبی نخواهد داشت.بیننده باید برای فهم و جمع بندی موضوع زمان کمی را صرف کند.

6)رنگ ها:

هر کمپانی یک هویت صنفی و یک رنگ صنفی دارد.این آیتم در هنگام انتخاب رنگ برای لوگو کمک زیادی به طراحی می کند. وقتی رنگ خاصی را برای طراحی لوگوانتخاب نکرده اید، باید لوگو را در رنگ های مختلف، به مشتری نشان دهید.سعی کنید رنگ هایی  که باعث پیچیده و زننده شدن لوگو در هنگام چاپ روی صفحه و یا آگهی تبلیغاتی می شود را استفاده نکنید.

 

7)رنگ های چاپی:

همیشه رنگ های چاپی را در نظر داشته باشید، بهترین روش برای بررسی این که رنگ ها در هنگام چاپ چگونه نمایش داده می شوند، این است که ابتدا خودتان لوگو را چاپ کنید. تا مشتری ایرادها و مشکلات آن را زود تر از شما کشف نکند. لوگو را بهتر است، با یک دستگاه چاپگری که رنگ های اصلی را دارد چاپ کنید تا نتیجه را مشاهده کنید. 

 

8)تبلیغات:

آخرین مرحله از یک لوگوی موفق و قدرتمند تبلیغات است. هرقدر که مخاطب برای نگاه کردن به لوگو زمان زیادی بگذارد، میزان ضبط و نگهداری آن در ذهن او بیشتر است. دلیل ماندگاری لوگوی موفق این است که از طریق تبلیغاتی که در آگهی تبلیغاتی چاپی و تلویزیون و بنرهای متعدد، در معرض دید افراد است، هنگام طراحی لوگو تصور کنید که آن را برای کمپانی خودتان طراحی می کنید.
 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
شرکت تجارت پرشیا