سئو چیست؟

1399/04/25 در ساعت 12:00:00

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization یا به عبارتی بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد. هر چه سایت شما به استاندارد های موتور های جستجو نزدیک تر باشد...

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization یا به عبارتی بهینه سازی  برای موتورهای جستجو می باشد. هر چه سایت شما به استاندارد های موتور های جستجو نزدیک تر باشد امکان جذب بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت . برای اینکه بتوانید جایگاه بهتری در رتبه بندی نتایج داشته باشید باید بدانید که فاکتورهای زیادی در بهبود عملکرد سایت شما تاثیرگذارند. یکی ازاین  فاکتورها رعایت اصول و استاندارد ها در کدنویسی بر اساس قواعد سئو است که به اصطلاح سئو تکنیکال نامیده می شود. تمامی قالب های ایجاد شده در سایت هفت ستاره دارای نمره ی بالای 87 در جی تی متریکس هستند . تیم فنی هفت ستاره همواره در تلاش است تا با رعایت اصول و قوانین سئو در کد نویسی به شما در کسب نتایج بهتر کمک کنند .  

اگر می خواهید بر روی سئو سایت خود کار کنید مطالعه ی موارد زیر اطلاعات  مفیدی در اختیار شما قرار می دهد .

 

 

 

 

 

 

1-سئو یک کار بلند مدت است : برای اینکه سایت شما در نتایج گوگل قرار بگیرد نیاز است که در طول زمان و به صورت مداوم بر روی سئو سایت کار شود .
 

2-یادگیری اصول اولیه :  برای یادگیری اصول مقدماتی سئو می توانید از کتاب ها و مقالات موجود در این حوزه استفاده کنید . کتابی که در این مقاله قرار داده شده است به شما کمک می کند تا با اصطلاحات این حوزه آشنا شوید . پس از مطالعه ی این کتاب می توانید کتاب ها یا مقالات  تخصصی تر را بررسی کنید .  دانلود پی دی اف
 

3-مطالعه ی الگوریتم های گوگل

با مطالعه ی الگوریتم های گوگل مانند الگوریتم پنگوئن ، مرغ مگس خوار ، پاندا متوجه خواهید شد که راه درست در ایجاد استراتژی و تولید محتوا چیست . الگوریتم های گوگل روز به روز قوی ترو هوشمند تر می شوند و نتایجی را به کاربر نشان می دهند که در راستای نیاز کاربر باشد پس اگر به دنبال کسب رتبه ی واقعی هستید حتما الگوریتم های گوگل را مطالعه کنید.
 

4-کلمات کلیدی را شناسایی کنید 

شناسایی درست کلمات کلیدی و به کار بردن کلمات هم خانواده و مرتبط در مقالات به شما در کسب نتایج کمک خواهد کرد .در شناسایی کلمات کلیدی باید ببینید مخاطبان به دنبال چه چیزی هستند و برای یافتن آن به سرچ چه کلماتی می پردازند . هر چه مخاطبانتان را بهتر بشناسید در پیدا کردن کلمات هدف موفق تر خواهید بود.  
 

5-تحلیل رقبا

با کمی سرچ درد اینترنت قطعا خواهید فهمید که کدام کسب و کار هایی که در حوزه ی فعالیت شما هستند عملکرد خوبی داشته اند و در صدر نتایج نشان داده  می شوند . حتی ممکن است سایت هایی را پیدا کنید که در حوزه ی فعالیت شما نباشند ولی در کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه ی خوبی داشته باشند . پیدا کردن لیستی از رقبا و تحلیل کلمات کلیدی و محتوایی آنها نتایج خوبی را به شما می دهد . شناسایی بک لینک رقبا هم  به روند لینک سازی خارجی سایت شما کمک می کند البته شناسایی لینک های خارجی بدون استفاده از ابزار های تحلیلی ممکن نخواهد بود.
 

6-تولید محتوای ارزشمند  

مقالات تولید شده توسط شما باید اورجینال باشند و به هیچ عنوان از سایت دیگر کپی نباشند . اگر قصد کپی مطالب را دارید حتما به منبع آن مطلب refrence دهید . مقالات کپی شده ارزشی برای گوگل ندارند و باعث کاهش نمره ی شما می شوند . سعی کنید مقالاتی تولید کنید که برای کاربران جذاب باشند آموزنده باشد. کاربر باید بتواند جواب سوالاتش را از مقاله ی شما دریافت کند . مطالعات نشان داده است که مقالات با طول محتوای بیشتر عملکرد بهتری دارند . البته گاهی مقالات کوتاه نیز نتایج خوبی به دست می آورند ولی به طور میانگین کاربران به مقالات با طول بیشتر علاقه ی بیشتری نشان می دهند.

 

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%