0%
طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی 

هر چه پیش می رویم رقابت در حوزه ی کاری بیشتر می شود ، خوشبختانه از آنجایی که ما در قلب قرن دیجیتال زندگی می کنیم می توانید با طراحی سایت شخصی تمام مهارت ها ، افکار ، ایده ها و  رزومه ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید مخصوصا که امروزه  بیشتر از گذشته اینترنت به عنوان یک راه قوی  تمام آنچه برای موفقیت برند شخصی لازم دارید را در اختیارتان قرار می دهد . ممکن است  پیش خودتان بگویید که من یک پیج لینکدین دارم ، با وجود آن ، آیا واقعا نیازی به طراحی سایت شخصی خواهم داشت ؟ در جواب به شما باید بگوییم که : بله قطعا

لینکدین به عنوان بزرگ ترین شبکه کاری دنیا ابزار ارزشمندی برای ایجاد موقعیت های حرفه ای است  که هر شخصی با دشتن صفحه ی اختصاصی فعالیت های کاری خود را با دیگران به اشتراک می گذارد اما به این نکته دقت داشته باشید که اطلاعاتی که در این شبکه های اجتماعی پست می کنید متعلق به همان شبکه ها هستند  . شما برای ایجاد برند شخصی خود به یک سایت احتیاج خواهید داشت .  

از طرفی طراحی سایت شخصی جایگزین رزومه های قدیمی هستند . هنوز هم بعضی از مدیران شرکت ها انتظار دارند که از کارجویان یک رزومه تک صفحه ای تایپ شده در Word با فونت Times new Roman  سیاه سفید دریافت کنند . اگر میخواهید موقعیت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید پس باید خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید. فرض کنید که شما یک برنامه نویس کامپیوتر هستید و در حال کار بر روی یک پروژه ی نرم افزاری هستید ، به محض تمام شدن پروژه و تحویل آن به مشتری می توانید توضیحاتی از پروژه را در سایت خود به همراه جزئیات آن منتشر کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید . در صورتی که در رزومه های کاغذی به نوشتن چند خط توضیح محدود هستید .  با داشتن سایت کاربران بجای اینکه به صفحات فیسبوک یا لینکدین  شما سربزنند وارد وب سایت شما می شوند و همه چیز را درباره ی زمینه ی کاری و رزومه ی شما دریافت می کنند .  

این مقاله هر آنچه شما برای داشتن سایت شخصی نیاز دارید تا پیغام خود را به مخاطب برسانید به شما آموزش می دهد .

 

 

 

برای طراحی سایت شخصی باید از کجا شروع کنیم؟ برای طراحی سایت شخصی باید از کجا شروع کنیم؟
برای طراحی سایت شخصی باید از کجا شروع کنیم؟

حتما لازم نیست برای ایجاد وب سایت خود یک وب مستر حرفه ای باشید . امروزه با روی کار آمدن پلتفرم های سایت ساز می توانید به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن بدون دانش کد نویسی برای خود سایتی حرفه ای داشته باشید. برای آشنایی با نحوه ی ساخت سایت مقاله ی مراحل طراحی سایت را مطالعه نمایید . همین امروز میتوانید سایت خود را ایجاد نمایید و در دسترس مخاطبانتان قرار دهید. پیام خود را مشخص کنید در اولین گام باید از خودتان بپرسید که چرا در حال ایجاد یک سایت شخصی هستید . مشخص شدن هدف هایتان به شما در موارد دیگر مثل تولید محتوای وب سایت و ساختار آن کمک می کند. باید بدانید که چه مواردی را می خواهید به مخاطبین خود منتقل کنید . شما باید خلاصه ای از کار ها ی مهمی که انجام داده اید را در صفحه ی اصلی و صفحه ی درباره ی من لحاظ کنید .این موارد میتواند شامل شرکت هایی که در آنها مشغول به کار بودید ، پروژه هایی که انجام داده اید ، مهارت های شما ، تحصیلات شما و علایقتان باشد. نمونه کار های خود را به اشتراک بگذارید اگر طراح ، آرتیست ، عکاس ، نویسنده و ... هستید بخشی از صفحه ی اصلی سایت را به قرار دادن نمونه کار های خود قرار دهید . شما باید به سایت شخصی خود به عنوان گالری از بهترین کار های خود نگاه کنید نه به صفحه ای برای قرار دادن تمام کار هایی که انجام داده اید . به عنوان مثال فرض کنید که مدیر یک سازمان از سایت شما بازدید می کند و با صفحه ای پر از نمونه کار مواجه می شود . ممکن است روی اولین لینک کلیک کند و بقیه را نادیده بگیرد ولی اگر شما با نهایت دقت بهترین نمونه کار های خود را انتخاب کرده باشید شانس شما برای دیده شدن توسط آن شخص بیشتر می شود. لینک شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید در سایت شخصی خود لینک تمام شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید تا مخاطبانتان راحت تر شما را پیدا کنند . حتی اگر در سایت های مختلف به عنوان یک متخصص نظراتی ارائه دادید که به حوزه ی خاصی کمک کرده است لینک آن سایت ها را هم لحاظ کنید . البته لینک هایی که قرار می دهید باید مرتبط با کار شما باشد .

برای شروع طراحی سایت باید در ابتدا با فضای وب اشنا باشید این اشنایی به معنی تسلط کامل بر برنامه نویسی صفحات وب نمیباشد بلکه بدین منظور است که با سایت ها و ابزار های مختلف ان اشنایی داشته و تجربه ی استفاده از ان ها را داشته باشید

پیام خود را مشخص کنید  

در اولین گام باید از خودتان بپرسید که چرا در حال ایجاد یک سایت شخصی هستید . مشخص شدن هدف هایتان به شما در موارد دیگر مثل تولید محتوای وب سایت و ساختار آن کمک می کند. باید بدانید که چه مواردی را می خواهید به مخاطبین خود منتقل کنید . شما باید خلاصه ای از کار ها ی مهمی که انجام داده اید را در صفحه ی اصلی و صفحه ی درباره ی من لحاظ کنید .این موارد میتواند شامل شرکت هایی که در آنها مشغول به کار بودید ، پروژه هایی که انجام داده اید ، مهارت های شما  ، تحصیلات شما و علایقتان باشد.
 

نمونه کار های خود را به اشتراک بگذارید  

اگر طراح ، آرتیست ، عکاس ، نویسنده و ... هستید بخشی از صفحه ی اصلی سایت را به قرار دادن نمونه کار های خود قرار دهید . شما باید به سایت شخصی خود به عنوان گالری از بهترین کار های خود نگاه کنید نه به صفحه ای برای قرار دادن تمام کار هایی که انجام داده  اید . به عنوان مثال فرض کنید که مدیر یک سازمان از سایت شما بازدید می کند و با صفحه ای پر از نمونه کار مواجه می شود . ممکن است روی اولین لینک کلیک کند و بقیه را نادیده بگیرد ولی اگر شما با نهایت دقت بهترین نمونه کار های خود را انتخاب کرده باشید شانس شما برای دیده شدن توسط آن شخص بیشتر می شود.
 

لینک شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید  

در سایت شخصی خود لینک تمام شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید تا مخاطبانتان راحت تر شما را پیدا کنند . حتی اگر در سایت های مختلف به عنوان یک متخصص نظراتی ارائه دادید که به حوزه ی خاصی کمک کرده است لینک آن سایت ها را هم لحاظ کنید . البته لینک هایی که قرار می دهید باید مرتبط با کار شما باشد  .
 

مقاله و اخبار مرتبط با حوزه ی کاری خود قرار دهید

شما به عنوان یک فرد متخصص در زمینه ی کاری خود بهتر از هر شخص دیگری می توانید مقالاتی مرتبط با حوزه ی کاری خود تولید کنید و آن ها را در وب سایت خود منتشر کنید . همچنین می توانید ایده ها یا تجربیات کاری خود را برای افرادی که تازه می خواهند وارد حوزه ی شما شوند به اشتراک بگذارید. اگر فکر میکنید تولید محتوا برایتان دشوار است می توانید از این مرحله رد شوید .
 

قرار دادن نظرات مشتریان  

اگر مورد تحسین افراد دیگر در زمینه ی کاری خود قرار گرفته اید حتما یک قسمت در صفحه ی اصلی سایت خود تحت عنوان نظر مشتریان اختصاص دهید  . رضایت مشتریان از شما بسیار مهم است . از مشتریان خود بخواهید نظرات واقعی خود را بیان کنند و آن ها را در سایت خود منتشر کنید . این نظرات می تواند برای ایجاد حس اعتماد و اطمینان در مخاطبان و  زمینه ساز همکاری آنها با شما در آینده باشد.
 

راههای ارتباطی  

مطمئن شوید که در سایت قسمتی برای ارتباط مخاطبان با شخص شما اختصاص داده اید . راه ارتباطی می تواند شامل قرار دادن  لینک های شبکه های اجتماعی ، آدرس ایمیل یا فرم باشد . معمولا در سایت های شخصی بیشتر از یک راه ارتباطی قرار داده می شود .  

 

 

افزودن ماژول جدید