طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزش مجازی

وقتی درباره طراحی سایت آموزشی صحبت می کنیم، در بیشتر مواقع سایت موسسه های آموزشی در ذهن مخاطب تصور می شود. اما امروزه آموزش بسیار فراتر از مرزهای مدارس و دانشگاه ها است. سایت های آموزش آنلاین، روز به روز، گسترده تر می شوند و مخاطبان بیشتری را جذب می کنند. 
طراحی سایت های آموزشی چند منظوره هستند. این سایت ها می توانند میزبان افرادی باشند که به صورت خودآموز، به دنبال یادگیری مطالب مورد نظرشان هستند. یا برای موسسات یا مراکز آموزشی میتواند جنبه ی اطلاع رسانی کلاس ها و ثبت نام دانشجویان را داشته باشد.
در ادامه ما قصد داریم درباره مهم ترین مزیت های طراحی سایت آموزشی، مخاطبان سایت های آموزشی، امکانات و ویژگی های مهم سایت های آموزشی را برای شما توضیح دهیم.
مهم ترین مزیت های طراحی سایت آموزش مجازی

عدم محدودیت مکانی و تعداد عدم محدودیت مکانی و تعداد
عدم محدودیت مکانی و تعداد

با استفاده از طراحی سایت آموزش مجازی، شما می توانید اساتید خبره را از سرتاسر جهان استخدام کنید. همچنین می توانید به تعداد نامحدود، دانشجو داشته باشید.

مطالب آموزشی نامحدود مطالب آموزشی نامحدود
مطالب آموزشی نامحدود

با استفاده از طراحی سایت آموزش مجازی، شما می توانید در تمامی حوزه ها مطالب آموزشی جدیدی ارائه دهید و دانشجو داشته باشید

طراحی سایت آموزش مجازی برای چه کسانی مناسب است ؟

امروزه زمان برای افراد بسیار مهم است. همه ترجیح می دهند برای صرفه جویی در زمان ، آموزش هایی که لازم دارند را به صورت مجازی دریافت کنند. افرادی که صاحب یک آموزشگاه یا یک مرکز آموزشی هستند، برای همسو شدن با نیاز جامعه اقدام به طراحی سایت آموزشی کرده اند. حتی کسانی که صاحب آموزشگاه نیستند و صرفا مهارت یا هنری برای ارائه دارند، می توانند با طراحی سایت آموزش مجازی، آموزش های خود را فارغ از زمان و مکان، به بقیه ارائه دهند و از این طریق کسب درآمد کنند  این آموزش ها می تواند در زمینه هنر ، آشپزی ، موسیقی و یا هر زمینه ی دیگری باشد.

داشتن یک وبسایت آموزشی حرفه ای برای شما بسیار اهمیت دارد. چرا که افراد قبل از آنکه خدمات شما را تجربه کنند ابتدا سایت شما را خواهند دید و در واقع با این کار شما بازاریابی بدون هزینه ای را خواهید داشت و مخاطبان جدیدی را جذب خواهید کرد.

مخاطبین طراحی سایت آموزش مجازی چه کسانی هستند؟ مخاطبین طراحی سایت آموزش مجازی چه کسانی هستند؟
مخاطبین طراحی سایت آموزش مجازی چه کسانی هستند؟

قبل از طراحی سایت آموزشی، باید اهداف و ماموریت خود را به درستی مشخص کنید. سایت آموزش مجازی باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با نیاز و سلیقه مخاطبان آن باشد. و بتواند پاسخگوی نیاز مخاطبینش باشد. اساتید زیادی هستند که مطالب ارزشمندی برای ارائه دارند. این افراد می توانند از بستر سایت شما برای ارائه و فروش فایل های آموزشی خود استفاده کنند. همچنین افراد زیادی هر روزه در گوگل به دنبال یادگیری مطالب جدید هستند. سایت شما می تواند مرجع خوبی برای آموزش به این افراد باشد. 

ویژگی های سایت آموزشی

در ابتدا شما باید هدفتان را از آموزش مشخص نمایید و از خودتان بپرسید:

طراحی سایت آموزش مجازی

- چه چیزی و به چه کسانی میخواهید آموزش دهید؟
- آیا سایت شما برای کودکان طراحی میگردد یا افراد با سنین بالاتر؟
- آیا سایت شما یک بستر واسط بین اساتید و دانشجویان است؟
- آیا سایت آموزشی شما انحصارا ارائه دهنده ی آموزش های خودتان است؟

پزشکان ، معلمان ، اساتید، مدارس و آموزشگاه ها و ... میتوانند با داشتن یک سایت حرفه ای و خوب، ارتباط مناسبی با مخاطبین و دانشجویان و دانش آموزان خود داشته باشند.


در ادامه نکاتی باید در طراحی سایت آموزشی رعایت شود را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 1. ریسپانسیو بودن:
  امروزه اکثر افراد، برای مشاهده ی سایت ها، از موبایل استفاده می کنند. بنابراین صفحات سایت آموزشی شما باید در موبایل به درستی نمایش داده شود در غیر این صورت مخاطبین زیادی را از دست خواهید داد.

 2. تولید محتوای ارزشمند:
  محتوای سایت آموزشی بسیار مهم است. با توجه به مخاطبانتان، محتوای ارزشمند و مفید تولید کنید که در عین کاربردی بودن، جذاب باشد و اعتماد مخاطبانتان را جلب کند. به روز بودن محتوای سایت آوزشی بسیار مهم است و باعث جذب بیشتر مخاطبان خواهد شد. علاوه بر این به روز بودن محتوای سایت،  سایت آموزشی شما را در گوگل ارزشمندتر می کند. 

 3. استفاده از ویدیو ها و فایل های آموزشی رایگان:
  برای اینکه کاربران از کیفیت خدمات شما اطمینان حاصل کنند، می توانید بخش هایی از فایل آموزشی خود را در قالب فایل ها و ویدیو های با کیفیت، به صورت رایگان در سایت قرار دهید. مباحث آموزشی که دانشجو در یک دوره مشخص قرار هست آموزش ببیند را به درستی در قالب تصاویر و یا ویدیو شرح دهید شرح دهید. 

 4. روی سئو سایتتان به درستی کار کنید: 
  کار روی  سئو سایت ،باعث می شود که شما در نتایج جستجوی گوگل، در صفحات اولیه نتایج دیده شوید. برای اینکه در سئو نتیجه ی خوبی بگیرید، لازم است یک سری قوانین گوگل در کدنویسی سایت شما رعایت شود. شرکت هفت ستاره تمامی این قوانین را در ساختار کدنویسی خود رعایت کرد است و ابزارهای مناسبی را برای سئو کاران قرار داده است. بخش زیادی از کار سئو به محتوای شما بستگی دارد. همانطور که در مورد 2 ذکر کردیم، اگر محتوای ارزشمندی تولید کنید، سئو سایت شما بهبود خواهد یافت


اگر نیاز به مشاوره بیشتر دارید میتوانید با مشاورین ما در زمینه طراحی سایت آموزشی خود تماس بگیرید.تماس با ما

امکانات طراحی سایت آموزش مجازی

پلتفرم  هفت ستاره امکانات زیادی را برای ساخت سایت آموزشی در اختیار شما قرار می دهد که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 1.  معرفی مرکز آموزشی (شما می توانید تاریخچه ای از خود و خبرهای اطلاع رسانی و آموزشی را در سایت قرار دهید)
 2. آزمون های آنلاین (شما می توانید با استفاده از برنامه فرم ساز، آزمون هایی را طراحی کنید و به صورت آنلاین، در اختیار مخاطبانتان قرار دهید)
 3. اطلاع رسانی دوره های در حال برگزاری و ایجاد فرم ثبت نام برای دوره های آتی.
 4. گالری تصاویر از کلاس های برگزار شده و بخش های مختلف آموزشگاه
 5. معرفی جزوه و کتاب ها و امکان دانلود آنها
 6. فروش وسائل کمک آموزشی و کتابها به صورت آنلاین
 7. برگزاری دوره های آموزشی
 8. تصاویر و ویدیو های آموزشی
 9.  امکان فروش فایل های فیزیکی و دانلودی
 10. ثبت نظرات در ارتباط با دوره های آموزشی
 11. معرفی اساتید و درج رزومه آنها
 12. درج پرسش های متداول برای مخاطبان
 13. امکان درج نظرات
 14. ...

نمونه طراحی سایت آموزش مجازی

سایت بارش افکار سپید

سایت موسسه آموزشی بارش افکار

مشاهده جزئیات

قالب سایت آموزشی

قالب سایت آموزش مجازی

مشاهده جزئیات

قالب سایت آموزشی

طراحی سایت آموزش مجازی

مشاهده جزئیات

پشتیبانی و مشاوره

شرکت هفت ستاره با افتخار خدمات پشتیبانی و مشاوره را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهد. تیم پشتیبانی ما از افراد ماهر و متعهد تشکیل شده است که با دانش عمیق در زمینه‌های مختلف، آماده پاسخگویی به نیازها و سوالات شما عزیزان می‌باشند. با هدف ارتقاء تجربه کاربری، ما از راه‌های متعدد ارتباطی مانند تلفن، ایمیل و فرم درخواست مشاوره، به درخواست‌ها و نیازهای شما پاسخ می‌دهیم. پشتیبانی مشتریان برای ما بسیار ارزشمند است و تمام تلاش تیم هفت ستاره این است که مشتریان از بهترین راهکارهای فنی و امکانات برخوردار باشند.

افزودن ماژول جدید
0%