0%
امنیت بالا

امنیت بالا

استفاده از بروزترین تکنولوژی ها و متدهای امنیتی

 

امنیت سایت

 

برای امنیت سایت یکسری اقدامات انجام می شود که ضریب امنیت سایت را بالا برده و امکان نفوذ به آن را به حداقل می رساند.

در تامین امنیت سایت، امنیت سرور، شبکه، اینترنت،سیستم عامل،نرم افزار و .... نقش حیاتی را ایفا میکنند.

امنیت سایت
 

امنیت سایت چیست :

با توجه به اینکه اکثر سایت ها پویا (دینامیک) هستند و با سیستم مدیریت محتوا ( CMS ) پایه ریزی شده اند و ما نیز ازین موضوع پیروی کرده و پلتفرم طراحی شده خودمان را داریم تمرکز خود را بر روی این سایت ها می گذاریم

اهمیت امنیت سایت

مهمترین عامل ادامه فعالیت و اعتبار یک سایت امنیت آن است،متاسفانه بسیاری از مدیران سایت ها این موضوع را جدی نمی گیرند.

در واقع باید گفت زمانی که سایتی هک نمی شود دلیل بر امن بودن آن نیست ممکن است  یک سایت با ضعف امنیتی زیاد تلاشی برای هک شدن آن نشده باشد و اگر انجام شود آسیب پذیر خواهد بود پس امنیت آن زمانی مشخص می گردد که سایت تحت حمله قرار گیرد که در این صورت اگر امن باشد حمله نا موفق و اگر موارد امنیتی رعایت تشده باشد امکان هک وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است حتی با وجود رعایت موارد امنیتی، هر سایتی در هر زمان و موقعیت به دلیل اینکه نوع، تعداد و روش های هک بسار گسترده است، امکان دریافت حملات را دارد.

 

میزبانی سایت بر روی هاست امن

یکی از مواردی که روی امنیت سایت شما تاثیر دارد، انتخاب یک شرکت معتبر هاست است که با استفاده از سیستم عامل و نرم افزارهای معتبر و اصلی بر روی سرورخود مانند : آنتی ویروس، آنتی اسپم، فایروال و کانفینگ حرفه ای تلاش میکند که بالاترین سطح امنیت را برای سایت ها داشته باشد  که شرکت هفت ستاره در این راستا با در اختیار داشتن سرور اختصاصی در بهترین دیتا سنتر کشور جهت افزایش امنیت وبسایت های خود اقدامات لازم را انجام داده است و برای بهبود آن نیز تلاش کرده است.

علاوه بر آن سعی ما بر این بوده که حتما از سیستم عامل و نرم افزارهای معتبر و اصلی استفاده کنیم و به هیچ عنوان از نسخه های کرک شده و مشابه استفاده نکنیم اگر از بعد انسانی و اخلاقی نیز به موضوع نگاه کنیم بهتر است به حقوق تولید کننده احترام گذاشته و از محصولات اصلی آنها استفاده کنیم.

 

دریافت سیستم مدیریت محتوا ، قالب و افزونه تنها از منبع اصلی

شرکت هفت ستاره به دلیل داشتن پلتفرم و اپدیت کردن وبسای های خود بطور سراسری این مورد را کاملا رعایت کرده است متاسفانه دلیل عمده به خطر افتادن امنیت بسیاری از سایت ها (مانند قالب های وردپرس و جوملا) عدم رعایت اصل دریافت سیستم مدیریت محتوا ، قالب و افزونه تنها از منبع اصلی است، بدلیل اینکه طراح سایت آنها از کدهایی ااستفاده کرده است که پلتفرم آن برای شرکت دیگری است و برای آپدیت آن باید هزینه زیادی پرداخت کند و به همین دلیل اکثر آنها اپدیت نمی شود و چون کدهای آن سایت قدیمی است  ساختار فایل ها به راحتی قابل تغییر بوده و امکان ترکیب آنها با بدافزار ، شل ، اسپمر و … وجود دارد. پس بنابراین هر فایلی که از منبع غیر اصلی آن دریافت می شود می تواند مستعد و حاوی انواع بدافزارها باشد.

محافظت سایت در برابر اسپمرها

روبات های اسپمر با جستجو در سایت ها و پیدا کردن نقاط ضعف در آنها مخصوصا فرم های محافظت نشده که تکمیل آنها بصورت ماشینی امکان پذیر است اقدام به حملات انبوه اسپم می کنند که اگر محافظتی در اینکار انجام نشده باشد بسیار محتمل است که با ایجاد اختلال در سرور میزبان سایت ، مورد برخورد شرکت میزبان سایت و دریافت ابیوز از منابع متعدد شوید. اما شرکت هفت ستاره با یک اقدام ساده و استفاده از سیستم محافظت CAPTCHA (یک سامانهٔ امنیتی و روند ارزیابی است که برای جلوگیری از برخی حمله‌های خرابکارانهٔ ربات‌های اینترنتی به‌کار می‌رود)  از بروز مشکلات امنیتی اسپمرها جلوگیری کرده است .

 

 

افزودن ماژول جدید