سرعت بالای وب سایت

پیاده سازی پر سرعت ترین سایت ها در ایران

تمام پروژه های طراحی سایت ما از جدیدترین متدهای بهینه سازی و تسریع سرعت وب سایت استفاده می کنند.

آیا شما هم بدنبال بهینه سازی سایت خود هستید؟

اگر پاسخ شما مثبت است باید پرسید که: منظور شما از بهینه سازی سایت چیست؟

در ابتدا شاید مبحث سئو در ذهن شما مطرح شود ولی باید گفت که سئو در واقع مرحله آخر بهینه سازی سایت است و شاید این موضوع را بسیاری از افراد ندانند.

مهمترین مسئله که خود به تنهایی از ملزومات سئو است و به آن کمک میکند سرعت سایت شما است.

تاثیرات سرعت وب سایت:

1. بهینه بودن کدهای وب سایت شما تاثیر مستقیم در رتبه سایت شما در گوگل (بهینه سازی سایت) دارد.

همانطور که مشاهده می کنید در این پست گوگل اعلام کرده است که از سرعت سایت در رتبه بندی و تعیین جایگاه یک سایت در نتایج استفاده می کند.

You may have heard that here at Google we're obsessed with speed, in our products and on the web. As part of that effort, today we're including a new signal in our search ranking algorithms: site speed. Site speed reflects how quickly a website responds to web requests.

با توجه به این موضوع سرعت سایت شما تاثیر مستقیمی در تعداد بازدید کنندگان سایت شما خواهد داشت و با توجه به اینکه افزایش بازدید کاربران باعث افزایش درآمد شما می شود، صرف هزینه در این حوزه کاملا توجیح اقتصادی برای شما خواهد داشت.

 

 

2. کاهش مصرف پهنای باند و منابع سرور و در نتیجه کاهش هزینه های شما:

شاید در وب سایت های کوچک مصرف پهنای باند و منابع سرور خیلی هزینه های چندانی نداشته باشد اما در وب سایت های پر بازدید و پروژه های فروشگاه آنلاین این موضوع می تواند هزینه های خیلی زیادی رو در زمینه سخت افزار و پهنای باند به سازمان شما تحمیل کند.

هر چه وب سایت شما بهینه تر و حرفه ای تر کدنویسی شده باشد در واقع بهینه سازی سایت انجام شده باشد، به همان اندازه مصرف منابع کاهش می یابد. 

اما تاثیر این موضوع چقدر است؟

طبق تحقیقات انجام شده یک نرم افزار خوب در بعضی از مواقع حتی تا 100 برابر یا حتی خیلی بیشتر می تواند هزینه ی سخت افزاری و پهنای باند رو کاهش دهد. استفاده از ساختار درست دیتابیس، استفاده از سیستم cash حرفه ای و بهینه سازی کدهای نرم افزار بیشترین تاثیر رو در سرعت و استفاده از منابع سخت افزاری شما دارد.

در ادامه در قسمت "کارهایی که ما برای بهینه سازی سایت شما انجام میدهیم"  از ابعاد وسیع این ماجرا آگاه می شوید.

 

3. افزایش سرعت وب سایت که نتیجه آن افزایش UX (تجربه کاربری) خواهد بود.

    طراحی تجربه کاربری (UX) چیست؟

پیرو تعریفی که در ویکی پدیا آمده است طراحی تجربه کاربر (UXD یا UED) فرایند بهبود رضایت مشتری با بهبود قابلیت استفاده و سهولت استفاد در تعامل بین مشتری و محصول است.

در همین راستا یکی از اصلی ترین نکاتی که باعث افزایش UX سایت شما می شود، کارکرد درست و سریع سایت است. یه سایت کند تاثیر خیلی مخربی روی ذهنیت مشتری در ارتباط با برند شما و حتی بهینه سازی سایت خواهد گذاشت.

 

 

نگرش "هفت ستاره":

همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های  شرکت "هفت ستاره" افزایش روز افزون سرعت وب سایت ها و نرم افزارها و در واقع بهینه سازی سایت های تولید توسط شرکت است و برای این موضوع هزینه های خیلی زیادی چه در زمینه نرم افزاری و چه در زمینه سخت افزار و شبکه صورت گرفته است.

علت این موضوع به نوع تفکر مجموعه بر می گردد:

معتقد هستیم که افزایش سرعت وب سایت ها و نرم افزارها علاوه بر اینکه تاثیر زیادی در سئو، (بهینه سازی سایت) ، هزینه ی سرور و UX سایت ها دارد،  می تواند نقطه تمایزی بین شرکت ما و دیگر شرکت ها باشد. در همین راستا یکی از اصلی ترین هدف های شرکت تولید بهینه ترین و سریع ترین سایت ها و نرم افزار هاست و برای رسیدن به این مورد از هیچ تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.

ما با شعار "ما پر سرعت ترین نرم افزارهای آنلاین رو تولید می کنیم" وارد این حرفه شده ایم.

مواردی که ما برای بهینه سازی سایت شما انجام میدهیم:

1.استفاده از سیستم پردازش تصویر اختصاصی هفت ستاره به نام (Aksize.com):

تصاویر تاثیر مستقیمی در سرعت سایت شما دارند، برای همین موضوع بیشتر مدیران وب سایت ها قبل از بارگذاری تصویر آن ها را با نرم افزارهای طراحی مثل فوتوشاپ بهینه کرده و بعد آن رو روی وب سایت خود بارگذاری می کنند.

 

    مشکلات بهینه سازی تصاویر به صورت دستی:

وقت گیر بودن این کار به خصوص برای طراحی فروشگاه اینترنتی که بعضا بیش از 500 تا محصول و هر محصول 10 ها عکس دارند.

با وجود اینکه تصاویر داخل فوتوشاپ با انتخاب گزینه ی Save For Web تا حدودی کاهش حجم پیدا می کنند اما در بعضی اوقات تا 50% می توان تصاویر رو بازهم بهینه تر کرد.

 

بعد از سال ها تجربه در زمینه پردازش تصویر، ما توانسته ایم برنامه ای بنویسیم که با کمترین تغییر کیفیت تصاویر سایت شما رو تا 80 درصد بهینه سازی  کند.

به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

تصویر اصلی

تصویر بهینه شده

حجم تصویر: 315 کیلو بایت

حجم تصویر: 63 کیلوبایت

 

همانطور که مشاهده می کنید تفاوت کیفیتی بین تصاویر نیست اما حجم تصویر سمت چپی که توسط برنامه ما بهینه سازی شده 81% کمتر از تصویر اصلی است.

 

برنامه پردازش تصویر در تمام نرم افزارها و وب سایت هایی که ما درست کرده ایم به صورت یکپارچه پیاده سازی شده و به صورت خودکار حجم تمام تصاویر سایت شما رو کاهش می دهد. 

این برنامه طی چندین سال تکامل یافته و علاوه بر بهینه سازی تصاویر، تصاویر رو به صورت اتومات کراپ و در صورتی که بخواهید روی تک تک تصاویر واترمارک یا لوگو مخصوص شما رو درج خواهد کرد.

تمام این خدمات به صورت رایگان به مشتریان "هفت ستاره" عرضه می شود در حالی که سایت هایی مثل tinypng.com با دریافت هزینه همین کار رو انجام میدهند.

 

2. استفاده از سیستم هوشمند کش (Cache) اختصاصی:

 

کش چیست؟

A cache (pronounced Cache) is a place to store something temporarily in a computing environment.

کش (Cache)  یک مکان برای ذخیره موقت اطلاعاتی است که نیاز به محاسبات دارند.

با استفاده از سیستم کش (Cache) اطلاعاتی که نیاز به محاسبات پیچیده دارد رو ابتدا نرم افزار یک بار محاسبه و بعد داخل کش ذخیره می کند و در درخواست های بعدی اطلاعات از داخل کش استخراج می شود و نیاز به محاسبه مجدد ندارد.

سیستم کش (Cashe) اگرچه به نظر خیلی ساده است اما استفاده درست و بهینه از آن تاثیر خیلی زیادی در سرعت برنامه و در نتیجه بهینه سازی سایت دارد و می تواند تا 10 برابر یا خیلی بیشتر باعث افزایش سرعت برنامه شود و همچنین در صورتی که تنظیمات به درستی انجام نگیرد، می تواند تمام منابع سخت افزاری سرور شما رو درگیر کرده و در بعضی اوقات حتی باعث کاهش سرعت برنامه شما بشود. 

در همین راستا و با توجه به اهمیت کش (Cashe) ما سیستم کش رو به طور کامل در نرم افزار به صورت اختصاصی طراحی کرده ایم و این موضوع باعث افزایش بیش از پیش سرعت نرم افزارها و سایت های تولید شده توسط "هفت ستاره" شده است.

 

3. استفاده از تکنولوژی Ajax در تمام قسمت های پروژه:

تاثیر این تکنولوژی روی سرعت بسیار بالا است. کافی است همین حالا صفحات سایت "هفت ستاره" رو تغییر دهید تا متوجه سرعت بالای تغییر صفحات با این تکنولوژی شوید.

Ajax چیست؟

Ajax تکنولوژی است برای ایجاد صفحات وب سریع میباشد. Ajax ما را قادر میسازد بخشهایی از صفحه را بدون بارگذاری کل صفحه به روز رسانی کنیم.

در واقع هنگام تغییر صفحات وب سایت قسمت های زیادی از سایت شامل کدهای هدر (Header)، فوتر (Footer)، جاوااسکریپت، سی اس اس (CSS) و بسیاری از کدهای Html نیازی به تغییر ندارند و در روش قدیمی تمام این محتوا بروز رسانی می شوند در حالی که با استفاده از روش Ajax فقط محتوا تغییر یافته تغییر می کند.

همانطور که میدانید بارگذاری مجدد صفحات وب سایت به روش سنتی همواره زمانبر و خسته کننده است ضمن اینکه باعث میشود پهنای باند کاربر نیز بیش از حد مصرف شود.

 

در این زمینه ما تنها شرکتی هستیم که تمام نرم افزارها و تمام وب سایت هایی که درست می کنیم کاملا مطابق این تکنولوژی ساخته می شوند.

همچنین ما توانسته ایم تنها مشکل Ajax که مربوط به سئو و موتورهای جستجو هست رو برطرف کنیم. در واقع چون Ajax با جاوا اسکریپت انجام میشود و در خیلی مواقع گوگل و موتورهای جستجو نمی توانند محتوای سایت با این تکنولوژی را تشخیص دهند ( به همین دلیل وردپرس و جوملا سرعت خیلی پایینی دارند) صفحه به درستی  ایندکس نمی شود.

ما برای رفع این مشکل تمام سایت ها را دوبار کدنویسی کرده ایم، یک بار برای تکنولوژی Ajax و یک بار برای سئو. اگر چه این کار زمان و هزینه ی زیادی رو برای ما به همراه داشته است اما ما با این کار توانسته ایم هم از سرعت Ajax بهره مند بشویم و هم کوچک ترین خللی در سئو وب سایت ها بوجود نیاید.

 

4. استفاده از قوی ترین دیتاسنتر (برج میلاد) در ایران

تمام سایت ها و پروژه هایی که توسط ما انجام می شوند در سرورهای ما که در دیتاسنتر آسیاتک در برج میلاد هستند میزبانی می شوند که این موضوع به خودی خود تاثیر خیلی زیادی بر روی سرعت سایت شما دارند.

5. استفاده از سرورهایی با سخت افزارهای قوی

6. فشرده کردن کدهای Html

7. فشرده کردن و یکپارچه سازی کد های Js

8. فشرده کردن و یکپارچه سازی کد های CSS


 

افزودن ماژول جدید
0%